logo

30 Ağustos 2017

Büyük zaferin 95. yılı Kuşadası’nda coşkuyla kutlanıyor

30 Ağustos Zafer Bayramı, Kuşadası’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kaymakamlık makamındaki bayramlaşmayla ile başlayan kutlamalar, çelenk koyma töreniyle devam etti. 30 Ağustos Zaferi’nin 95’inci yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Kuşadası’nda da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Sabah saat 10.30’da Atatürk Meydanı’nda düzenlenen çelenk koyma törenine Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Radar Komutanı Deniz Binbaşı Uğur Ünlü, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Karabulut, Aydın Barosu Kuşadası Temsilcisi Esra Tükenmez, Kuşadası Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Murat Genç, Kuşadası Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu, Kuşadası İlçe Jandarma Komutanı Murat Şahin, TCSG-311 Bot Komutanı Yüzbaşı Akın Coşkunlar, Kuşadası Müftüsü Vehbi Akşit, siyasi parti temsilcileri, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Kuşadası Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Murat Genç “Türk ordusu en zor koşullarda dahi ülkesini iç ve dış tehlikelere karşı koruma ve kollama görevini hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan yerine getirmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerinin, yüce Türk ulusunun desteğiyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğü ve bekası için yorulmadan çalışmaya devam edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizlere bu büyük zaferin gururunu yaşatan başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere vatanları uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi. Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve Kuşadası Folklor Araştırma Derneği (KUFAD) ile Elifname Gençlik Spor Kulübü tarafından sergilenen halk oyunları gösterileri büyük bir beğeni ile karşılandı.
Tören, Kuşadası Belediye Bandosu eşliğinde halk dansları toplulukları, spor kulüpleri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların yer aldığı kortej geçişinin ardından son buldu. (İHA)

Share