logo

04 Haziran 2013

Şairler Didim’de Toplandı

Aydın Yazarlar ve Şairler Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak Didim’de gerçekleştirilen şairler buluşmasının bu yıl dördüncüsü yapıldı.

Türkiye’nin muhtelif il ve ilçelerinden toplam 130 şair etkinliğe katıldı. Şairler 31 Mayıs2013 Cuma günü kalacakları otele giriş yaptı. Akşam yemeğinden sonra belediye tarafından temin edilen otobüslerle Didim Alevi Bektaşi Derneği’nin toplantı salonuna götürüldü. Burada şölenin ilk etkinliği şiir ve müzik gecesi olarak gerçekleştirildi. Dernek Başkanı Şükrü Öksüz’ün açılış konuşmasından sonra Alevi Bektaşi Derneği avukatlarından Avukat zekiye Baran bir teşekkür konuşması yaptı. Daha sonra burada Şairler şiirlerini okudular. Gecede ayrıca Rabia Ece Aydoğdu, Ozan Maralı, Ozan Dertli Şinasi, Salim Benli, Kemal Kanlı, Haşim Karaca ve Selda Avcı burada geceye ayrı bir renk kattı.

Şairler 1 Haziran Cumartesi günü iki tekne ile tekne turuna çıktı. Şairler burada da şiirlerini okumaya devam ettiler. Birbirlerini kitaplarını hediye etti. İkinci gece şiir etkinliği Otelin havuzlu bahçesinde gerçekleştirildi. Şairlerin tamamı şiirlerini okuduktan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Türk Klasik Müziği sanatçılarından şair, udi, bestekâr Engin Çır udu ve sözü ile geceye ayrı bir renk kattı. Şairler Pazar günü sabah kahvaltısından sonra başka bir etkinlikte buluşmak üzere veda ederek Didim’den ayrıldı.

(İHA)

Share