logo

31 Mayıs 2013

Ebru ve Hüsn-ü Hat El Sanatları Aydın’da Yaşatıldı

İlim Yayma Cemiyeti Aydın Şubesi ile Cihanoğlu Bilgi ve Kültür Evi işbirliğiyle düzenlenen “Geleneksel Sanatlar Ebru ve Hüsn-ü Hat El Sanatları” sergisi büyük beğeni topladı.

İlim Yayma Cemiyeti Aydın Şubesi ile Cihanoğlu Bilgi ve Kültür Evi işbirliğiyle düzenlenen Geleneksel Sanatlar Ebru ve Hüsn-ü Hat El Sanatları sergisi Aydın merkez Cihanoğlu Külliyesi bahçesinde Aydınlılarla buluştu.

Sergi açılışına Aydın Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mehmet Üstündağ, Kültür ve Turizm Müdürü İl Nuri Aktakka, Afet ve Acil Durum İl Müdürü Recep Coşkun, AK Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, AK Parti Aydın Merkez İlçe Başkanı Gökhan Ökten, Bilgi Evleri Genel Koordinatörü Abdülhakim Demir, emekli İl Müftüsü Bahattin Bildik, Tarihçi Yazar H. Avni Çavdaroğlu, İlim Yayma Cemiyeti Aydın Şubesi üyeleri ve öğrenci velileri katıldı.

Geleneksel Sanatlar Ebru ve Hüsn-ü Hat El Sanatları sergisini gezen ziyaretçilere Hüs-ü Hat öğretmeni Saadet Eyüce ve Ebru öğretmeni Ayşegül Eyice tarafından öğrenciler in hazırladığı eserler hakkında bilgi verildi. Aydın’da bir hafta boyunca ziyarete açık kalan sergi büyük beğeni topladı.

 

(İHA)

Share