logo

28 Haziran 2013

Çapulcuların “Suyu” (Kitabı) Çıktı!

Adem Kargı'nın deyimiyle “Çapulcuların Suyu Çıktı”, yani “Çapulcuların Sosyal Medya Paylaşımları” isimli kitap, Etki Yayınları'ndan çıktı.

Levent Kırca'nın “İçeridekiler” oyununun Aydın temsili öncesinde kitap standında tanıştığımız Adem Kargı, Gezi Parkı direnişine destek veren herkesin ortak ismine dönüşen çapulcu kitabına katkı veren isimlerden. Standın başında insanların dikkatini çekmek için “Çapulcuların suyu çıktı” diyor. Hemen arkasından da insanların şaşkın bakışları arasında bir kara mizahla açıklıyor, “Însanlarımızın çoğu 'kitap' deyince korkar, kaçar. Kitap çok tehlikeli birşeydir. Bu kitap değil. Çapulcuların kitabı çıkmadı korkmayın, suyu çıktı.”

Adem Kargı'nın bu şakacı üslubu sayesinde dikkatimizi çeken “Çapulcuların Sosyal Medya Paylaşımları” kitabı, Hasan Kargı tarafından derlenmiş. Kitabın Editörü Mutlu Tuncer. Kitaba katkıda bulunan diğer isimler ise Yaşar Aksoy, Seldem Oskay, Yüksel Ünal, İsmail Cem Özkan ve Adem Kargı.

Gülümseteceği kesin, bazı sayfalarında ise sizi gülme krizine sokacağı muhtemel olan kitap 7 TL'den satışa sunulmuş. Kitabın önsözü şöyle:

“Günlerdir süren Gezi Parkı direnişinde kullanılan dövizler, pankartlar, yazılamalar insanı düşündüren, direnirken bile güldüren nitelikte. Türkiye direniş tarihinde önemli bir yer tutacağı şimdiden belli olan bu direnişin, hatırlanacak o kadar çok objesi oldu ki inanılacak gibi değil. Bunları görmeyenlerin de görmesini sağlamak ve kalıcı bir tarih yaratmak amacıyla…

Direnişçilerin orantısız güç karşısında Facebook ve Twitter’da sergiledikleri bu dâhiyane ürünleri bir arada görmenin yolu onları kitap yapmaktı, bizde onu yaptık.

Yazarları, sosyal medyada inanılmaz paylaşımları gerçekleştiren gençlerimizdir.”

Ayrıntılı Bilgi İçin: www.etkiyayin.com

(Güçlü ÇEZİK)


Share