logo

28 Haziran 2013

AKP’li Ökten’e Yanıtı Levent Kırca’nın Aydınlı Binlerce Seyircisi Verdi!

Levent Kırca'nın “İçeridekiler” Oyunu, 25 Haziran 2013 Salı akşamı binlerce Aydınlıyı biraraya getirdi. Aytepe'deki Mesire Alanı'nda bulunan Aydın Açıkhava Tiyatrosu'nun basamaklarını, merdivenlerini ve hatta iki yandaki yüksek yamaçları bile dolduran Aydınlı Levent Kırca hayranları, Silivri tutsaklarının, ailelerinin ve katledilen Uğur Mumcu'nun geriye bıraktığı ailesinin çektiği acıların anlatıldığı trajikomik oyunu izlerken, kimi zaman kahkahalara, kimi zaman ise gözyaşlarına boğuldular.

Aydınlı tiyatroseverler oyunun başlamasını beklerken ilk coşku dalgası, TGB'li bir gencin dev bir Türk Bayrağı sancağı ile basamakları inmeye başlamasıyla yaşandı. Sancağı gören binlerce Aydınlı, hep birlikte ayağa kalkarak Türk Bayrağı'nı coşkuyla alkışladılar. Bu sırada seyircilerin pek çoğunun da  evlerinden çantalarında getirdikleri ve farklı farklı ebatlardaki Türk bayraklarını açtıkları görüldü.

Levent Kırca ile birlikte Hülya Aydın, Murat Gören, Yelda Alp, Bülent Demir ve Zafer Sabuncu'nun da sahne aldığı oyunu izleyenler arasında Aydın Belediye Meclisi Başkan Vekili Altan Güney, İP Aydın İl Başkanı Dr. Cezmi Saday ve ailesi, Millî Merkez Temsilciler Meclisi Üyesi ve Aydınlık Gazetesi Yazarı Avukat Erol Ertuğrul ve ailesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Aydın Şubesi Başkanı Günver Güneş, Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Eralp Atay, Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şubesi Başkanı Mahmut Nedim Barış, Cumhuriyet Kadınları Derneği Aydın Şubesi Başkanı Selma Egesoy,  Aydın Efeler Lions Kulübü Başkanı Meral Uğur ve Aydın Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Türkan Selek'in de bulunduğu çok sayıda tanınmış isim vardı.

Levent Kırca, oyunun ardından Aydınlı seyircileriyle birlikte Zafer Meydanı'na inerek burada bir konuşma yaptı. Kırca'nın konuşmasının tam metni yarın Mücadele sütunlarında yer alacak.

(Güçlü ÇEZİK)Share