logo

19 Temmuz 2017

Tedavisi tamamlanan yaban hayvanları doğaya bırakıldı

Doğada yaralı halde bulunan yaban hayvanlarının, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından alınarak getirildikleri Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde tedavileri tamamlandı. Tedavisi tamamlanan üç baykuş, bir kızıl şahin ve bir atmaca törenle doğaya bırakıldı.
Tedavileri tamamlanan 3 baykuş, 1 kızıl şahin ve 1 atmaca Aydın Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay, Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü ekipleri ve Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğrenci Topluluğu (KANATGER) üyeleri ile birlikte Aydın’ın Koçarlı ilçesi Çakırbeyli Mahallesi’nde tekrar doğaya salındı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürü Özcan Öselmiş, yaban hayatına yapılan yatırımların devam edeceğini belirterek, “2018 yılında ilimizde yapılması planlanan ‘Yaban Hayvanı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ ile yaban hayvanlarının tedavileri ve tekrar doğaya uyum sağlama çabaları daha iyi bir ortamda sağlanacak” dedi. (İHA)

Share