logo

27 Mart 2017

BÜYÜKŞEHİR’DEN KOÇARLI ÇİFTÇİSİNE 620 ZEYTİN FİDANI

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Koçarlı’daki 30 çiftçiye 620 adet zeytin fidanı dağıtıldı.
Ocak ayı içerisinde şiddetli hortum ve kar yağışı nedeniyle zeytinlikleri zarar gören Koçarlılı çiftçiler mağduriyetlerini  Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ileterek destek istediler.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da  çiftçinin mağduriyetini gidermek amacıyla, kendilerine 620 adet zeytin fidanı dağıttı.
620 ZEYTİN FİDANI
Fidan dağıtım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “Biz daha önce zaten defalarca söylemiştik. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman üreticimizin, çiftçimizin yanında olduk. Daha önceki  yıllarda portakal üreticisi, nar  üreticisi, patates üreticisi çiftçimizin her  zaman yanındayız. Biliyoruz girdi maliyetleri çok fazla, çok  zor durumda olduklarının da farkındayız. Bu konuda bizim Tarım İşleri Daire Başkanlığı’mız ve çok  değerli Belediye Başkanımız yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda bize müracaat eden  çiftçilerimize destek olmak için toplam 620 adet zeytin fidanı 30 vatandaşımıza dağıtıyoruz. Bizim bölgenin de  en iyi en güzel ürünlerinden bir tanesi  zeytin, incir. Ben tekrar tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum.” dedi.
ÖZTÜRK: “BÜYÜKŞEHİR BİZE DESTEK OLDU”
Koçarlı Belediye Başkanı Mutlu Öztürk ise; “Büyükşehir Belediye Başkanımıza burada tarımı destekledikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu yıl  bizim Koçarlı’da bir hortum olayı oluştu. Koçarlı ilk defa böyle bir yağış gördü. Belli tarım  arazilerindeki zeytin ağaçları zarar gördü. Başkanımıza bu konuyu anlattığımızda bize destek oldu. Bölgenin fidanı olduğu için de ayrıca teşekkür ediyorum ve bizleri yalnız bırakmadıkları için de.” ifadelerini kullandı.
“ÖNEMLİ OLAN BİTKİ DOKUSUNU DEĞİŞTİRMEMEK”
Öztürk’ün konuşmasının ardından CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar da; milletvekili olarak yapılan bu desteklerden gurur duyduklarını ifade etti ve; “Önemli olan bitki dokusunu değiştirmemek. Bizim bu Koçarlı’nın üzerindeki dağların Beşparmak  eteklerindeki dağların, Aydın’ın yerli zeytini delice köklü memeciktir. Ve bu coğrafyanın zeytini budur. Biz yerliyi önemsiyoruz. Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu da bu konuda özellikle yerli  üreticinin her zaman yanında oluyor. Biz de milletvekili olarak bundan gurur duyuyoruz. Her zaman bu yapmış oldukları desteklerin de arkalarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Fidanlarımız hayırlı olsun. Dağlarından yağ akıyor, işte bunlarla aksın.” şeklinde konuştu.
(KUDRET CAN)

Share