[ 27 Şubat 2014 Perşembe ]
YazdırYazdır Get a PDF version of this webpagePDF

İşçi Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Semih Egesoy, patlak veren yolsuzluk ve rüşvet skandalları ile Başbakan'ın ses kayıtlarını eleştirerek, “Sayın Mustafa Savaş ve Sayın Yalçın Pekgüzel’e sesleniyorum; hâlâ yolsuzluk ve rüşvet batağına saplanmış AKP’de siyaset yapmaya devam mı edeceksiniz?” diye seslendi.

Egesoy, açıklamasında şunları söyledi:

“AKP’nin yalan ve talan üzerine kurduğu düzen gün geçtikçe açığa çıkmaya başladı. Hükümetin dört Bakanı halkın baskısına dayanamayıp istifa etmek zorunda kaldılar. Dün ortaya çıkan kaset ile yolsuzluğun Türkiye Cumhuriyeti’nin Sayın Başbakan’ına kadar uzandığı görülmüştür.
Basına düşen ses kaydına ve iddiaya göre, Başbakan oğluna evdeki paraları yok etmesini ve bunun için de aile ve yakın çevresinden yardım almasını söylüyor. Oğlu da nerede ise o kadar çok toplamışız ki taşı taşı bitiremiyorum diye yakınıyor.
Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın ‘‘Ne kadar pis iş varsa bize yaptırıyorlar’’ ‘‘bizi asarlar ya!’’ serzenişi 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet davası kapsamında hazırlanan fezlekede yer alan ses kayıt dökümlerinde yer almaktadır. Hükümetin Bakanı bile yapılan yolsuzluklara isyan eder duruma gelmiş, bizi asarlar demektedir.
Dürüstlüklerinden şüphe etmediğim Sayın Mustafa Savaş ve Sayın Yalçın Pekgüzel’e sesleniyorum; hala yolsuzluk ve rüşvet batağına saplanmış AKP’de siyaset yapmaya devam mı edeceksiniz?
Hala kirli ilişkilerin Sayın Başbakan’a kadar vardığı bir partinin başkan adayı olarak mı kalacaksınız?
Gelin o kirli ve çirkin yapının içinde yer almayın, bu pisliğe ortak olmayın. Sizleri uyarmak istiyorum, bu yalan ve talan düzeninde kalırsanız, 30 Mart’ta hüsrana uğrayacaksınız, yakınlarınıza, sizi sevenlere bunu nasıl açıklayacaksınız? Yol yakınken bu yanlışlıktan dönün. 
Ortaya çıkan yolsuzluklar, halkımızın kaynaklarını çarçur etmektedir, hepimizin ortak yoksulluğuna yol açmaktadır ve çocuklarımızın geleceğinden çalınmaktadır.
Ülkemize dürüst, şeffaf ve halkçı belediye anlayışını getirecek, yolsuzluk ve rüşvetle mücadele edecek güç İşçi Partisi’ndedir. İşçi Partisi'nin iktidarında halkın yönetime ortak edilmesi sayesinde yolsuzluklar dönemini kapatacağız, her türlü hizmete şeffaflık getireceğiz, buna belediye yönetimlerinden başlayacağız. 
İşçi Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Semih Egesoy olarak Aydınlıları temiz siyaset için İşçi Partisi adaylarına oy vermeye ve rantın değil halkın belediyesini kurmaya çağırıyorum.”

(Güçlü ÇEZİK)

[Bu sayfa 542 kez görüntülendi.]