[ 30 Mayıs 2011 Pazartesi ]
YazdırYazdır Get a PDF version of this webpagePDF

S.S. 117 No'lu Aydın-Davutlar Minibüs Kooperatifi Başkanı Cemil Vandemir, 27 Mayıs 2011 Cuma günü Aydın'da gerçekleşen mitinge gelerek Başbakan Erdoğan'a bir mektup vermek istedi.
Mektubunda Çamlık-Gökçealan-Kirazlı-Kuşadası yolunun bozukluğundan, aylar önce kazılıp öylece bırakıldığından yakınan ve Aydın-Davutlar hattındaki şoförler adına şikayetlerini dile getiren Vandemir, mektubu Başbakan Erdoğan'ın kendisine vermeye çalışsa da, güvenlik önlemlerini ve koruma duvarını aşmayı başaramadı.
Mektubu Başbakan'ın korumasına veren Vandemir, korumanın mektubu Erdoğan'a teslim edeceğine dair söz verdiğini söyledi. Vandemir'in mektubunda şu satırlar yer alıyor:
“Sayın Başbakanımız:
Sizin 8 yıldan bu yana yaptığınız hizmetleri kimse inkar edemez ve siz de ülkenin Sorunları size aktarılmazsa bilmeniz mümkün değildir. Başbakanım biz 49 üyeli S.S. 50 ve 117 nolu Aydın-Davutlar Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleriyiz güzergahımız üzerinde Çamlık-Gökçealan-Kirazlı-Kuşadası yolu çok bozuk ve dar aylar önce bir çalışma başladı yolları kazdılar öylece bıraktılar. Biz şoförlük yaparak (Ailemizin ve çocuklarımızın yaklaşık 3000 kişi ekmek yiyiyor) geçimimizi sağlıyoruz bu bozuk ve virajlı yollar yüzünden müşteriler de binmiyor araçlarımıza, araçlarımız da bu yol yüzünden çok arızalanmakta kazandığımız 3 kuruş da buraya gitmekte. Biz şunu anlamış değiliz ülkemizin tüm yolları sizin sayenizde otoban oldu ama bizim 20 Km. yol aylardan bu yana olmuyor, müracaat etmediğimiz yer kalmadı. Kuşadası Belediyesi'ne müracaat ettik ödenek yetersiz diyorlar. Valiliğe müracaatta bulunduk yolun bir kısmı bize ait diyorlar ama ortada olan bir şey yok. Bu yoldan turistler de geçmekte sizden Allah rızası için bizim sorunumuzla ilgilenirseniz size duacı olacağız.”
Vandemir mektubunun bundan sonraki kısmında Kuşadası ve Davutlar Belediyelerinden de yakınarak, belediyelerin ayrımcı davrandığını siyasi ayrım gözettiğini iddia ediyor. 2005 yılından bu yana pek çok maddesi yürürlükte olan ve diğer bazı maddeleri de sonraki yıllarda değiştirilen 5393 Sayılı Belediyeler Kanunu'nun belediyelere minibüs güzergâhları konusunda çok geniş yetkiler verdiğinden yakınan ve bunun düzeltilmesi gerektiğini savunan Vandemir'in mektubu şu cümlelerle bitiyor:
“Biz çalışanların çoğu doğu kökenliyiz (AK Partili olduğumuzu da biliyorlar zaten) bizi başka bir gözle bakıyorlar. CHP'li Kuşadası ve DP`li Davutlar Belediyesi partizanca davranıyorlar.
Başbakanım bizim kimsenin ekmeğinde gözümüz yok ancak bizim de ekmeğimizi elimizden almak için uğraşmasınlar, herkese adil olsunlar lütfen bize yardımcı olun.”  (Güçlü Çezik)

(Mücadele Ajans)

[Bu sayfa 3566 kez görüntülendi.]