[ 24 Haziran 2010 Perşembe ]
YazdırYazdır Get a PDF version of this webpagePDF

Kuşadası’na bağlı Davutlar Beldesi’nde açılan İstanbul Sosyete Pazarı, bölge halkından ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor.
Ucuz alışveriş ile eğlenceyi birleştiren modern Pazar yeri, farklı konseptiyle dikkat çekiyor.
2 katlı 3 bin 200 metrekare kapalı alana sahip İstanbul Sosyete Pazarının giriş katında yüze yakın tezgâhta gözlükten iç çamaşırına, parfümden elbiseye kadar binlerce kalem ürün satılıyor. Ağırlıklı olarak tekstil ürünlerinin yer aldığı İstanbul Sosyete Pazarının alt katında ise yüze yakın farklı markanın fabrika satış mağazası kısa süre sonra hizmete girecek.
250 araçlık otoparkı, çocuk oyun alanları, kafe ve dinlenme bölümleri ile büyük beğeni toplayan İstanbul Sosyete Pazarı, başta Kuşadası, Söke, Davutlar ve Güzelçamlı olmak üzere tüm bölgeye hizmet veriyor. Güzelçamlı’daki Büyük Menderes Deltası Milli Parkı’na günübirlik ziyarete gelen yerli ve yabancıların da uğrak yeri olan İstanbul Sosyete Pazarına ayrıca bazı turizm şirketleri de tur düzenliyor.
Yatırımcı Turan Bulak ile birlikte İstanbul Sosyete Pazarı’nı tasarlarken, Ankara’daki benzer Pazar yerlerinden esinlendiklerini açıklayan Genel Müdür Hasan Balaban, haftanın üç günü animasyon gösterileri, iki gün ise canlı müzik ile alışverişe eğlence kattıklarını söyledi. İstanbul Sosyete Pazarı’nda 30 liralık alışveriş yapan herkese anlaşmalı oldukları 4 ayrı minibüs hattı için ücretsiz bilet verdiklerini kaydeden Balaban, kısa süre sonra 5 günlük alışveriş festivali düzenleyeceklerini ve festivalde ünlü sanatçıları konuk edeceklerini sözlerine ekledi.
 

(İHA)

[Bu sayfa 2769 kez görüntülendi.]