[ 18 Ocak 2013 Cuma ]
YazdırYazdır Get a PDF version of this webpagePDF

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce “Yetenekleri keşfedilen öğretmen, mutlu birey ve gelişen toplum!” sloganı ile bir proje başlatıldı.
Proje ile, öğretmenlerin kendilerini gerçekleştirebilecekleri sosyal adımlar atabilmeleri yönünde fırsatlar oluşturulması amaçlanıyor. Ayrıca öğretmenlerin toplumda önder olma konumlarını korumaları, toplumun eğitim alanına katkılarını artırmaları, toplumda istenmeyen olayların engellenmesi yönünde çalışmalarda bulunmak ve Aydın ilinde canlılık oluşturabilmede etkin olmaları yönünde çalışmalar yapılacak.
Proje, Songül Oktaylar (Danışman – Arge) tarafından hazırlandı. Projeye İl Milli Müdürlüğü adına şube müdürü Mehmet Akçıl, projenin koordinatörlüğünü Aytekin Karakaş ve Yücel Mavi (Arge), Yıldız Kamburoğlu (Arge) yürütüyor.
Proje, 2 Ocak 2013'te başlayıp Haziran 2013'de sona erecek. Aydın Valiliği, Adnan Menderes Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Orman Müdürlüğü projeye destek verecekler.
Proje çerçevesinde kültür-edebiyatta koordinatör-Ünver Pazarlı, gezi-yürüyüşte koordinatör-Murat Ali Avkan, spor etkinliklerinde koordinatör Mehmet Öztürk, müzikte koordinatör Ayhan Utlu, satrançta koordinatör Yusuf Yazar, fen ve teknoloji-tasarımda koordinatör Alper Karakuş, kurslarda koordinatör Fatma Taşçı, yarışmalarda koordinatör Alper Demir, öğretmen eğitim ve kültür müzesi konusunda koordinatör Songül Oktaylar, gösteri-şenlikte koordinatör Aytekin Karakaş, seminer çalışmalarında koordinatör Mehmet Orhan, kampanyalar konusunda koordinatör Faruk Gülcü görev aldılar.
Kısa adı “Aydın öğretmenleriyle aydınlanıyor” projesinin çalışma konularını ve görev alan öğretmenlerin isimlerinin yer aldığı bir küçük bir dergi de yayımlandı.(Güner Dokuyucu - Mücadele Ajans) 

(Mücadele Ajans)

[Bu sayfa 1315 kez görüntülendi.]