[ 15 Mayıs 2013 Çarşamba ]
YazdırYazdır Get a PDF version of this webpagePDF

Aydın’ın Köşk İlçesinde yapımı tamamlanan ve bu yıl eğitim-öğretimin başlayacağı Köşk Meslek Yüksekokulu öğrencilerini beklemeye başladı.

Köşk Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Aykırı, AK Parti Köşk İlçe Başkanı Halil Kaçmaz, ADÜ Köşk MYO Müdürü Prof. Dr. Necdet Dağdelen, Müdürü Yardımcısı ve öğretim üyesi Kamil Bircan, Onur Durukal, ADÜ Peyzaj Mimarı Elvan Derya Demirbaş ile birlikte KÖŞK MYO binasında ve kampus alanında incelemelerde bulundu.

Geçtiğimiz yıl inşaatına başlanan okulun tamamlandığını ve öğrencilerini beklemeye başladığını ifade eden Köşk Belediye başkanı Rıfat Kadri Kılınç, Köşk’ün en büyük hayallerinden birini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek KÖŞK MYO’nun kuruluşundan okul binasının yapılmasına ve çevre düzenlemesine kadar bu hizmetin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese müteşekkir olduklarını söyledi.

Köşk ilçesinde bir üniversite kazandırılacağını söylediklerinde birçok kişinin güldüğünü ancak bugün bu önemli projenin tamamlandığını belirten AK Parti Köşk İlçe Başkanı Halil Kaçmaz, “Projeden söz ettiğimizde birçok kişi inanamadı. Ancak biz inandık ve ilçemiz için en büyük hayallerimizden bir olan üniversiteye kavuştuk. Okulumuz bu yıl eğitim ve öğretim hayatına başlayacak. İlk yıl 800 öğrencinin kayıt yaptırmasını bekliyoruz. 4 yıl sonra bu sayının 2 bin 500 olmasını bekliyoruz. Atanmışlarla seçilmişlerin ilçenin menfaatleri doğrultusunda bir yumruk olması sonucu Köşk ilçesi bu hizmeti kısa zamanda kazanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Köşk ilçesinin aynı zamanda önemli bir tarım ve tarım ürünleri pazarlama merkezi olduğunu belirten Köşk Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, “Köşk MYO’da ilk yıl Gıda İşletme Bölümü ve Lojistik bölümleri faaliyete geçecek. Önümüzdeki yıllarda Yönetim ve Organizasyon Bölümü, Finans Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü faaliyet gösterecek. Ayrıca Gıda Teknolojisi, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Tarımsal Ürünlerde Muhafaza ve Depolama, Un ve Unlu Mamuller, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yerel yönetimler, İşletme Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık ile Dış Ticaret Programları yer alacak. İlçemizde üniversite kurulmasını Köşk’ün daha da gelişmesi adına çok önemsiyoruz ” diye konuştu.

Heyet, okul binasında, konferans salonu, laboratuvar ve kampus alanında incelemelerde bulunarak yapılan ve yapılması gereken işler hakkında ilgililerle görüş alışverişinde bulundu.

 

(İHA)

[Bu sayfa 498 kez görüntülendi.]