[ 12 Eylül 2013 Perşembe ]
YazdırYazdır Get a PDF version of this webpagePDF

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Gümüş, Aydın'daki mahalle ve köy muhtarlarıyla Rıfat Bey Konağı'ndaki akşam yemeğinde biraraya geldi.
Aralarında Türkiye Muhtarlar Derneği Aydın Şubesi Başkanı Ertuğrul Özdemir ve yönetim kurulu üyesi muhtarların da bulunduğu 50 civarında davetlinin katıldığı yemekte kısa bir konuşma yapan Ahmet Gümüş, muhtarlara hitap ettiği konuşmasında özetle şunları söyledi:
“Benim adaylık sürecim şöyle başladı:
Biliyorsunuz bütün partilerin kendilerine göre tüzükleri teamülleri var. CHP'deki uygulama da şu: Aday olmak isteyenlerin 2 Eylül 2013 tarihine kadar müracaat etmeleri gerekiyordu.
Bu süreçte gerçekten de 'Acaba Meclis üyeliğinden sonra siyasete devam mı yoksa ASTİM organizede sanayici işadamı kimliğime devam mı edeyim?' diye çok gel-gitlerim oldu. Ne zamana kadar? 2 Eylül 2013 günü saat 17.00'ye kadar... Saat 17.00'ye 5 kala da Merkez İlçe Başkanlığı'na müracaat ettim. Allah utandırmasın.
Eğer seçilirsem, sizlerle İnşallah birlikte çalışma içerisinde olacağız. Peki beni bu sürece iten sebepler neydi?
Biliyorsunuz ben 1980'li yıllarda DSİ'ye işçi statüsünde girdim. DSİ gerçekten de en büyük kamu kuruluşlarından bir tanesidir. Çeşitli barajlarda çalıştıktan sonra 17 yıl personel şefliği yaptım. Daha sonra istifa edip iş dünyasına atıldım.
Kendim şu anda Desen Tekstil'in yanısıra market işiyle uğraşıyorum. 17 yıllık memuriyet hayatımdan sonra CHP'ye kayıt oldum. Bu süreçte çeşitli etkinliklerim oldu. Tekstilciler Derneği'ni kurdum ve 2 yıl başkanlığını yaptım. Aydınspor'da ve çeşitli spor kulüplerinde uzun süre idarecilik yaptım ve bilindiği gibi Aydınspor 1923 Kulübü'nün kurucu başkanıyım. Aydın profesyonel lige benimle birlikte adım attı. Bundan 4 yıl önce Aydın Ticaret Odası'na Meclis Üyesi olarak seçildim ve daha sonra görev bölümünde Aydın Ticaret Odası Meclis Başkanvekili seçildim.
Siyasete atılmam, 2009 seçimlerinde Özlem Hanım'la (Çerçioğlu) birlikte oldu. Aydın Belediyesi Meclis Üyesi seçildikten sonra burada da Meclis Başkan Vekili oldum. Encümen üyeliğinde, İmar Komisyonu üyeliğinde ve değişik organlarda çalıştım.
Çalıştığım sivil toplum örgütlerinde, derneklerde, siyasi kuruluşlarda, hep arkamda bir hoş seda bırakmak istiyorum. Nereye gittiysem, hep selamla, hoş sedayla karşılandığımı gördüm. Dün akşam ilk defa Aydın Ticaret Odası'nı ziyaret ettiğimde oradaki bütün arkadaşlar kapılarını sonuna kadar açtıkları için çok memnun oldum.
Sivil toplum örgütleri içinde önce Aydın Ticaret Odası'nı ziyaret ettim. Çünkü 2 ay öncesine kadar orada uzun süre görev yaptım.
Sivil toplum örgütlerini ziyaret ettikten sonra acaba kimleri ziyaret ederim, kimlerden icazet alırım diye uzun uzun düşündüm ve en mantıklı karar olarak muhtarlarımla toplantı yapma gereği duydum.
Bu konuda çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Çünkü bu şehrin yönetilmesinde muhtarların, bir insanın kalbine giden kılcal damarlar gibi olduğunu düşünüyorum.
 Muhtarlarla çalışmak, benim olmazsa olmazlarımdan bir tanesi olacak.
Biraz önce Ertuğrul Ağabey (Özdemir) 'CHP'den bugüne kadar hiçbir aday adayı, hiçbir başkan, hiçbir milletvekili bizimle toplantı yapmadı, görüşlerini bildirmedi. 
Ama diğer siyasi parti temsilcilerinin bazıları 5, bazıları 10, bazıları 2 veya 3 toplantı yaptı. Düşüncelerimizi aldı. Ama siz yapmadınız' diye bir serzenişte bulundu.

Bundan sonra eğer kısmet olursa, ben seçilirsem, bu toplantılarımız asgari ayda 1 kez veya 2 kez mutlaka olacak.”
“Bütün Muhtarlar Efeler Belediyesi Onursal Meclis Üyesi Olacak”
“Ertuğrul Ağabey bana şunu da söyledi: 'Diğer siyasi partilerin temsilcileriyle görüştüm, eğer muhtarlardan 1 veya 2 kişi belirlerseniz, meclis üyesi olarak kabul ediyorum dediler' diye bana anlattı.

 Benim sizlere cevabım şu olacak: Daha önce 31 meclis üyesi vardı. Büyükşehir yasasıyla bu sayı artacak. Ama 'Ertuğrul abi' dedim: 'Ben öyle 1 kişi 2 kişi demiyorum. 
Bütün muhtarlar bizim belediyemizin Onursal Meclis Üyesi olacak. Yani bu şehri sizlerle beraber yöneteceğiz.
Ticaret Odası'nı ziyaret ettiğimde, 'Bir karar vereceğimiz zaman masanın sağında veya solunda sivil toplum örgütleri olacak' dedim. 
Masanın sağında sivil toplum örgütleri olursa, solunda muhtarlar olacak.
 Bu şehri hep beraber yöneteceğiz. Bu benim olmazsa olmazlarımdan bir tanesi.
Uzun uzun konuşmayı sevmeyen birisiyim. Az laf söyleyip çok iş yapmayı, hızlı karar vermeyi seven birisiyim.
 Hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.”

 

(Güçlü ÇEZİK)

[Bu sayfa 2271 kez görüntülendi.]