[ 12 Ekim 2012 Cuma ]
YazdırYazdır Get a PDF version of this webpagePDF

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencilerinin en yoğun olduğu illerden biri olan Aydın’da AÖF’de kayıt yoğunluğu yaşıyor.
Kayıtların son günlerine yaklaşılması nedeniyle ev hanımından memuruna, işçisinde güvenlik görevlisine kadar yüzlerce kişi AÖF kayıtları için Aydın Kuvayi milliye Meydanı’nda uzun kuyruklar oluşturdu.
Yaşanan kayıt yoğunluğu ve bu yıl uygulamaya konulan dijital fotoğraf uygulaması nedeniyle bir çok öğrenci sıkıntı yaşarken Aydın Tek Lider Dershaneleri tarafından öğrenciler için Vali Konağı Bulvarı üzerinde bulunan AÖF Bürosu’nda öğrencilere ücretsiz danışmanlık desteği ve internet hizmeti verilmeye başlandı.
Öğrencilerin kayıt için istenene fotoğrafı tab edilmiş şekilde değil de cd veya bellek içinde dijital ortamda getirmelerini ve kayıt formlarının dijital ortamda oluşturulduğunu ifade eden Lider Dershaneleri AÖF Büro Sorumlusu Uğur Demirci, “Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde okuyan öğrenci sayısı Aydın ilimizde oldukça fazla. Ay başında başlayan kayıtlar 16 Ekim 2012 günü sona erecek. 17-18 ve 19 Ekim tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacak. Öğrenciler kayıt için gelirken yanlarında diploma yada öğrenci belgesinin aslını getirmeleri gerekiyor. Bankaya 205-225 TL civarında nakit ücret yatırılması ve askerlik durum belgesi ile evlenip soyismi değişenlerin kimlik fotokopisi isteniyor” dedi.
“FOTOĞRAFLAR DİJİTAL ORTAMDA İSTENİYOR”
Kayıt sırasında öğrencilerin en fazla mağduriyet yaşadıkları konular arasında fotoğraf olduğunu kaydeden Demirci, bu yıl fotoğrafların tab edilmiş şekilde değil dijital ortamda olması gerektiğini hatırlatarak “Kayıt için gelen öğrencilerimiz vesikalık fotoğraflarını cd ile ya da flaş bellek ile dijital ortamda getirmeleri gerekiyor. Kayıt sırasında da AFÖ Aydın bürosu yanındaki Lider Eğitim Kurumlarına ait büroda biz ücretsiz olarak her türlü desteği sağlıyoruz” diyerek öğrencilerin fotoğrafları dijital ortamda getirmelerini istedi.

(İHA)

[Bu sayfa 705 kez görüntülendi.]