logo

29 Ağustos 2013

Uzunırmak’tan Didim’de Düğüne Türk Bayrağı Astırılmamasına Tepki: “Bayrağımızı Tahrik Olarak Gören Devlet Görevlileri Varsa Hemen İstifa Etsinler!”

TBMM İdare Amiri ve Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Didim'de bir düğünde Türk Bayrağı asılmasına engel olunması ile ilgili olarak düzenlediği basın toplantısında çok net ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Olaya tepki gösteren Uzunırmak, özetle "Türk Bayrağı'nın nerelerde nasıl asılacağı Bayrak Tüzüğü ile açıkça belirlenmiştir. Düğünlerde ve geleneksel törenlerde hiçbir izne gerek olmadan asılabileceği tüzükte açıkça belirtilmiştir.

Eğer Türkiye Cumhuriyeti'nin millî bayrağı olan Türk Bayrağı'nı tahrik unsuru olarak gören devlet görevlileri varsa, hemen istifa etsinler! Bu ülkenin bayrağını bayrak olarak görmeyen bir kişi, değil devlet görevlisi, vatandaşlık sıfatını bile kazanamaz" şeklinde konuştu.

"Yol Masraflarını Ödemeye Hazırız, Hangi Ülkenin Bayrağını İstiyorlarsa Oraya Gitsinler"

Uzunırmak, "Türk Bayrağı'nı kabul etmeyen, kendi bayrağı olarak görmeyen, bayrağı tanımayan her kim varsa, bu ülkenin vatandaşı olması mümkün değildir. Hangi ülkenin bayrağını tercih ediyorlarsa, hangi bayrağın altında yaşamayı istiyorlarsa, gidiş biletlerini biz karşılamaya hazırız. Masraflarını karşılayalım, gidip istedikleri bayrağın altında yaşasınlar" dedi.

Atatürk'e ve Yörük Ali Efe'ye Şikayet Etti

Uzunırmak, bu zihniyet içerisinde davranan devlet görevlilerini ve AKP yöneticilerini de Atatürk'e, Yörük Ali Efe, Demirci Mehmet Efe ve Kuva-yi Milliye kahramanlarına şikayet etti.

Bir soru üzerine, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'a da 15 yaşındaki bir gencin Ülkücü işareti yaptı diye tutuklanması konusunda tepki gösteren Ali Uzunırmak'ın açıklamalarının daha geniş bir özeti yarın Mücadele'de yer alacak.

(Güçlü ÇEZİK)

Share