logo

13 Temmuz 2013

TGB Aydın İl Örgütü’nden Tutuklamalara Tepki: “Bizim de Rehberimiz Bursa Nutku, Bizi de Alın!”

Türkiye Gençlik Birliği Aydın İl Örgütü, 10 Temmuz 2013 günü akşam saatlerinde TGB Kocaeli İl Başkanı Yeşim Çakmak'ın da aralarında bulunduğu 22 kişinin tutuklanması nedeniyle bir basın bildirisi yayımladı.

Önceki gün yayımlanan basın bildirisinde şöyle denildi:

Gezi Parkı’nda başlayan ve yine AKP’nin olayları şiddet ile bastırabileceği düşüncesiyle alevlenen eylemler, meşru olarak Türkiye’nin dört bir tarafına yayılmıştır. Gün geçmiyor ki AKP’nin anti-demokratik, baskıcı ve keyfi uygulamalarına bir yenisi daha eklenmesin. Kocaeli’nde  aralarında Türkiye Gençlik Birliği(TGB) İl Başkanı Yeşim Çakmak’ın da bulunduğu 22 kişi Gezi Parkı eylemlerine önderlik etmek, eylemleri yönlendirmek ve kamu malına zarar vermek gerekçesiyle tutuklandılar.

Her fırsatta Atatürk ilke ve devrimlerine ve cumhuriyetimize karşı düşmanca tavır takınan AKP iktidarı, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz “, “Abdullah Cömert Ölümsüzdür” yazılı pankartları ve “Bursa Nutku’nu” suç unsuru kabul ederek bu düşmanlığını bir kez daha kanıtlamıştır.

Ellerinde sopalar ve palalar ile milletimizin canına kastedenlerin sırtını sıvazlayarak meydanlara salan ama bu topraklar için, tam bağımsız ve gerçekten demokratik bir Türkiye için canını vermeye hazır gençleri terörist gösteren, Atatürk’ün Bursa Nutku suç unsuru kabul eden iktidara sesleniyoruz:

Hepimiz Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, o halde gelin ve hepimizi tutuklayın! Biz de onların yaptıklarını yaptık; kendimizi ihbar ediyoruz! Yarını kurmakta olan biz gençleri kanunsuz ve keyfi tutuklamalar ile yıldıramazsınız. Bizleri yargılamak sizlerin haddine değildir. Yıkılacaksınız!

(Güçlü ÇEZİK)

Share