logo

12 Şubat 2007

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI BİROL AYDEMİR AYDIN’DA

AYDEMİR, KURUMA DEVREDİLECEK OLAN BEDESTEN ÇARŞISI’NDA İNCELEMELRDE BULUNDU
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir, Sosyal Güvelik Kurumuna devredilmesi planlanan Bedesten çarşısında incelemelerde bulundu. İncelemeler sonunda Bedesten çarşısının kendileri için uygun olduğunu fakat son kararın bazı görüşmeler neticesinde verileceğini söyledi.
Aydın’da 120 metrekarelik 4 katlı bir binada hizmet veren Bağ-Kur İl Müdürlüğü’nün bir yıldır devam eden mekan sorununun çözümü için Sosyal Güvenlik Kurumuna devri düşünülen Bedesten Çarşısının kuruma devredilmesi hususunda son aşamaya gelindi. Bugün Bedesten Çarşısında yapılan inceleme gezisine Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir’in yanı sıra AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Aydın Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hulisi Akşit, AK Parti Aydın İl Başkanı Mehmet Erdem, Bedesten Çarşısı Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Mersin ve çok sayıda esnaf katıldı.
Aydın Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile Ramazan Paşa Mahallesi’nde bulunan ve inşaatı yeni tamamlanan Bedesten Çarşısı Aydın’daki bütün sigorta kurumlarını bir çatı altında birleştirecek. Bedesten Çarşısının Sosyal Güvenlik Kurumuna devredilmesi düşünülen son katına Kurum Başkanı Birol Aydemir’i gezdiren Belediye Başkanı İlhami Ortekin, kuruma devredecekleri alanın 4 bin 162 metrekare olduğunu belirterek çarşının son katını sembolik bir rakamla aylık 357 YTL karşılığında devretmeye hazır olduklarını söyledi.
Bedesten Çarşısında incelemelerini tamamladıktan sonra açıklama yapan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Birol Aydemir, binada bir sorunla karşılaşmadıklarını fakat son kararı bazı görüşmelerden sonra vereceklerini belirtti.
(Mücadele)

Share