logo

26 Ekim 2007

Nazilli’de öğrencilerden teröre tepki yürüyüşü

Aydın’ın Nazilli ilçesinde düzenlenen teröre tepki yürüyüşüne katılan binlerce öğrenci ve vatandaş yağmura rağmen yürüyüşlerini sürdürdüler.
Nazilli Şehir Stadı’ndan başlayan yürüyüşe ilçede bulunan İlköğretim, Lise ve Üniversite öğrencilerinin yanı sıra, gaziler, şehit aileleri, vatandaşlar ve çok sayıda sivil toplum örgütü üyesi katıldı. Yaklaşık üç kilometrelik yürüyüş boyunca vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve pankartlarla PKK aleyhine slogan atarak terörü lanetledi. Esnaflarda alkışlarıyla yürüyüşe destek verdiler. Birçok aracın korna çalarak destek verdiği yürüyüşün başında Kore Gazileri, şehit aileleri ve efeler yer aldı. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı yürüyüş İstasyon Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde sona erdirdi.
Gençliğin Atatürk’e Cevabı’nı hep birlikte okuyan öğrenciler daha sonra İstiklal Marşını okuyarak dağıldılar. Yürüyüşü sonlandırmak istemeyen bir gurup öğrenci açtıkları dev bayrakla Uzun Çarşı içerisinde yürüyüşlerini sürdürerek PKK aleyhine sloganlar atmaya devam ettiler. Öğrenciler yürüyüş boyunca, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez, çağdaş laik tam bağımsız Türkiye, genciz, güçlüyüz Atatürkçüyüz, kahrolsun PKK’ şeklinde slogan attılar. Yaklaşık yarım saat daha şehir içinde yürüyüş yapan öğrenci gurubu daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

(İHA)

Share