logo

06 Ekim 2007

NASİAD Nazilli’de her gün 2 bin kişiye sıcak yemek veriyor

Nazilli Aktif Sanayici İş Adamları Derneği (NASİAD) yönetim kurulu üyeleri tarafından düzenlenen iftar yemeğinde ilçe protokolü ve işadamları bir araya geldi.
Nazilli Belediyesi Nikah Salonu?nda düzenlenen programa Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Günal, İlçe Milli eğitim Müdürü Faruk Ercan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Mehmet Gacar ve çok sayıda davetli katıldı.
Verilen iftar yemeğinin ardından konuşan Dernek Başkanı Necmi Erkan, dernek olarak her yıl olduğu gibi bu yılda düzenledikleri iftar yemeğinde ilçedeki kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle işadamlarını bir araya getirdiklerini söyledi. Dernek olarak sosyal barışa ve huzura destek veren çalışmalara destek verdiklerini ifade Erken, Nazilli?de eğitim gören 4 bine yakın üniversite öğrencisinden bir kısmına güçlerinin yettiği ölçüde burs verdiklerini ifade etti. Geleneksel hale getirdikleri Ramazan ayı yardımlarını bu yıl iki katına çıkardıklarını belirten Erken, “11 ayın sultanı olan Ramazan ayında sizlerle birlikte aynı sofrada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Dernek olarak ilçemizin iki ayrı değişik noktasında günlük 2 bin ihtiyaç sahibine sıcak iftar yemeği dağıtıyoruz. Bu konuda her türlü maddi manevi desteği gösteren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Çünkü yaptığımız yardımlar sırasında desteğe ihtiyacımız var” diye konuştu.
Nazilli’nin gelişmesi, ekonomik açıdan kalkınması ve büyümesi için belediye olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkan Kaplan da, ilçenin en önemli eksiğinin Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) faaliyete geçirilememiş olduğuna dikkat çekti. Bu konuda çalışmalarının hızla bir şekilde sürdüğünün altını çizen Kaplan, ”İstimlak çalışmaları ve ortaya çıkan tüm sorunlar giderildi. Biz şu anda belediye olarak Nazilli OSB’nin yollarını yapmaya başladık. Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyorlar. 2008 yılının başlarında da iş adamlarımıza yerlerini dağıtmaya başlayacağız. 2008 yılında Nazilli OSB’de fabrika bacalarının tütmesini istiyoruz” dedi.

(İHA)

Share