logo

01 Ağustos 2013

Milli Merkez Aydın Yürütme Kurulu Başkanı Av. Ertuğrul: “Mustafa Kemal Paşa da 5 Ağustos’ta Silivri’de Olacaktır”

Milli Merkez Aydın Yürütme Kurulu Başkanı Av. Erol Ertuğrul, 5 Ağustos 2013 pazartesi günü Silivri’de yapılacak Ergenekon karar duruşması konusunda Mücadele gazetesine bir açıklamada bulundu.

 

Av. Ertuğrul, “Dava’nın sonuna gelindi. 5 Ağustos 2013 günü karar açıklanacak. O gün orada ne karar verilirse verilsin, vatanseverler Ulusumuzun yüreğinde aklandılar. Onlar Türkiye için orada yatıyorlar. Onlar hepimiz için orada yatıyorlar. Onlar Cumhuriyet dönüştürülmesin diye, Ülkemiz bölünmesin diye orada yatıyorlar. Mustafa Kemal Paşa da 5 Ağustos’ta Silivri’de olacaktır. Askerlerini yalnız bırakmayacaktır… 5 Ağustos günü Silivri’de çevrenize bakın, onu göreceksiniz.” dediği açıklamasında şunları söyledi:

 

“Önce bir savcı arandı. Abdullah Gül “Bir savcı bulun başlatın” dedi. Mütareke basınında “Büyük bir dava açılacak, önemli kişiler tutuklanacak” haberleri yayıldı. Sonra aranan savcı bulundu. Olmayan bir terör örgütü yaratıldı. Dava açıldı. Atatürkçü vatanseverler  birer birer tutuklanmaya başlandı. Böylesine büyük kapsamlı bir davayı AKP'nin tek başına, dış destek olmadan açarak yürütmesi olanaksızdı. Belli ki karar okyanus ötesinden verilmişti. Amaç Cumhuriyet’ten, Atatürk’ten öç almaktı. Amaç Cumhuriyeti dönüştürmek, Türkiye’yi bölmekti. Ergenekon davası böyle açıldı. Hukuksuz, adaletsiz tutuklamalar başlatıldı. Doğu Perinçek, Mustafa Balbay, Fatih Hilmioğlu, Tuncay Özkan, Mehmet Haberal ve onlarca vatansever, Cumhuriyet’in Ordusunun seçkin subayları, olmayan bir terör örgütünün üyesi sayılarak tutuklandılar.

 

Uydurma kanıtlar, sahte CD ler çıkarıldı. Gizli tanık adı altında katiller, ayrılıkçı teröristler, hırsızlar dinlendi. Savunma hakkı kısıtlandı. Vatanseverler beş yılı aşan süre tutuklu bırakıldılar. Türkiye Cumhuriyetine karşı açılmış olan Ergenekon davası özel yetkili bir mahkeme tarafından yürütüldü. Hukuk devletinde özel yetkili mahkemeler olmaz. Bu davaya terör örgütü davası diyebilmek için silahlı bir eylem katmak gerekiyordu. Hiç ilgisi olmadığı halde, ne için yapıldığı, kim tarafından yapıldığı belli olduğu halde, hukuku eğip bükerek Danıştay saldırısını bu davaya kattılar.

 

Anayasa Mahkemesi uzun tutukluluk süresi ile ilgili maddeyi iptâl etti. AİHM uzun tutukluluk süresini geçersiz kılan bir karar verdi. Ancak, vatanseverler yine salıverilmediler. Aslında vatanseverlerin salıverilmeleri için yeni bir yasa gerekmiyor. Onların salıverilmeleri için hiçbir engel yoktur. Onlar alçakça bir plân’ın parçaları olarak içeride tutuldukları için, ne yapılırsa yapılsın salıverilmiyorlar. Yarın bu yaptıklarının hesabını gerçek hukuk mahkemelerinde verecekler.

 

Dava’nın sonuna gelindi. 5 Ağustos 2013 günü karar açıklanacak. O gün orada ne karar verilirse verilsin, vatanseverler Ulusumuzun yüreğinde aklandılar. Onlar Türkiye için orada yatıyorlar. Onlar hepimiz için orada yatıyorlar. Onlar Cumhuriyet dönüştürülmesin diye, Ülkemiz bölünmesin diye orada yatıyorlar. İnançlarından hiç ödün vermediler. Yılmadan, korkmadan, sinmeden hep dik durdular. Orada’da çalıştılar, ürettiler, hepimize yol gösterdiler. Hepimize örnek oldular. Onlara borcumuz var. Onların suçları yalnızca vatansever olmaktı. Onları cezaevlerinde tutarak Cumhuriyeti dönüştürebileceklerini, Ülkemizi bölebileceklerini sandılar. Dışarıda ki vatanseverleri unuttular. Şimdi 5 Ağustos’ta Silivri’de olmak zamanıdır. Vatanseverler için Silivri’de olmak zamanıdır. Onlara olan borcumuzu ödemek için Silivri’de olmak zamanıdır. Türkiye için Silivri’de olmak zamanıdır. Eğer susarsak, eğer hukuksuzlukları kabullenirsek her yer Silivri, her yer Ergenekon olacaktır. Gezi ile direnen Ulusumuzu korkutmak, susturmak, sindirmek için her yeri Silivri yapmaya çalışacaklardır.

Mustafa Kemal Paşa da 5 Ağustos’ta Silivri’de olacaktır. Askerlerini yalnız bırakmayacaktır. Yeniden “…İşte bu ortam ve koşullarda bile ödevin Türk bağımsızlığını  ve Cumhuriyeti’ni kurtarmaktır. Gereksindiğin güç , damarlarındaki soylu kanda vardır. "demek için orada olacaktır. Gazi Paşa, bu söylediklerini uygulayan gençlerini hiç yalnız bırakır mı? 5 Ağustos günü Silivri’de çevrenize bakın, onu göreceksiniz. O gün herkes Mustafa Kemâldir. Hiç kuşku yok. Silivri duvarları yıkılacak,vatanseverler özgür kalacaktır. CHP., İşçi Partisi, ADD., TGB. başta olmak üzere 5 Ağustos günü aydınlanmacılar, Mustafa Kemal’in askerleri Silivri’de olacaklar. Hukuksuz bu gidişe dur denilecek. Vatanseverlere ve Türkiye’ye sahip çıkılacak.”

(Güçlü ÇEZİK)

Share