logo

22 Haziran 2013

MHP Merkez İlçe Başkanı Uysal’dan Berat Kandili Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın Merkez İlçe Başkanı Mehmet Uysal, Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. “Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen, ayrıca Mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat Gecesi’nin, inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Rabbimizin sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlattığı”nı ifade eden Uysal, mesajında şunları söyledi:

“Kandil olarak adlandırılan bu geceler, insanlara, hızlı bir şekilde geçen hayatta durup düşünme, öze dönme ve günahlarla kirlenen gönül dünyalarını  temizleme fırsatı sunar. Bu geceler, bizlere, Rabbimize, kendimize ve bütün insanlığa karşı sorumluluklarımızı hatırlatır, görevlerimizi ihmal edip etmediğimizi sorgulayıp hata ve günahlarımızdan tövbe ederek uzaklaşma imkanı sağlar.

Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi severek birlikte yaşamanın yolu,  hoşgörü, doğru ve gerçek anlayış, sabır, bütünlük, dostluk, kini ve nefreti sevgiye, bencilliği  fedakarlığa dönüştürmek ve bütün güzellikleri birlikte paylaşmaktan geçer.

Bu tür gün ve geceler, dinî ve toplumsal hayatımızda ilahî af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken anlardır. Bu geceler, kulluk şuur ve bilinciyle kendimizle hesaplaştığımız, hayatımıza Yüce Yaradan'ın rızası doğrultusunda yön vermeye karar verdiğimiz fırsat geceleridir.

Bu gece vesilesiyle içimizdeki manevi duyguların sesine kulak vererek günahlarımıza tövbe edelim. Kendimiz, ailemiz, ülkemiz, milletimiz, tüm müslümanlar ve insanlık için Allah`a dua ve niyazda bulunalım. Berat Gecesi’nin çağımızın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere bir kandil olması dileğiyle aziz Milletimizin ve değerli hemşehrilerimin  kandilini kutluyor, bu gecenin Türk-İslam Aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum."

 

(Mücadele Ajans)

Share