logo

05 Haziran 2013

MHP Aydın Merkez İlçe Başkanlığı Miraç Kandili Kutlama Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Merkez İlçe Başkanı Av. Mehmet Uysal Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayarak, Aydınlıların ve tüm İslam Dünyasının Miraç Kandili’ni kutladı. Uysal mesajında, üç aylarda Regaip Kandiliyle başlayan mübarek gecelerin birçok hikmet, sır ve bereketi içinde barındıran Miraç Kandili ile devam ettiğini belirtti. Bir mübarek Miraç Kandili'ni daha idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Uysal, mesajında şunları kaydetti;

“Mirac, Peygamber Efendimizin bir gece Mescid-i Haram'dan Mescid-i Akasa'ya oradan da Yüce Allah'ın huzuruna vardığı, içerisinde pek çok hikmetin bulunduğu mübarek bir yolculuktur. Bu yolculuk, varlık düzeyinde hakikat göğünün katmanlarında olduğu kadar, Allah'a ulaşmak için katetmesi gereken yolu görmek isteyenlere de emsal teşkil eden kutlu bir yolculuktur. Miraç merdiven demektir. Mirac insanın erdem yolculuğunu, beşerilikten insani yükselişini ifade etmektir.

Sevgili Peygamberimizin Mirac'ından ilham alarak insanlığın her türlü ayıp, hata, vebal ve günahı geride bırakarak manevi yükselişi üzerinde de düşünmek zorundayız. Bunun da yolu, fani hevesler peşinde ömür tüketmek yerine yaşadığımız hayatın geçiciliğini fark edip Allah'a dönmek, O’nun rızasına uygun bir hayat sürmek, geride insanlık için yararlı işler bırakmaktantan geçer. Bu doğrultuda  tüm mübarek geceler; iman, ibadet ve düşünce bakımından kendimizi yenileyerek, rahmeti kazanacak işler yapmamız, kulluk bilincine ulaşarak dua ve niyazda bulunmamız için bir nimettir, vesiledir. Bu gece Yüce Dinimiz İslam'ın "yaratılanı yaratandan ötürü sevme" prensibini hatırlayarak, gönül kapılarımızı herkese açalım. Miracın, ilahî yükselişin, gönül ve ruh temizliğinden geçtiğini unutmayalım. Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz. Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkartan bir yaşamı tercih etmeliyiz.

Bu mübarek Kandilin, Aydınımıza, ülkemize hayırlar getirmesi, , İslam Aleminin birlik ve beraberliğine, barış, huzur ve hidayetine vesile olması en büyük temennimizdir. Sağlık, barış ve huzur dilekleriyle Aydınlı hemşehrilerimin ve tüm İslam âleminin Miraç Kandili'ni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim."

 

(Mücadele Ajans)

Share