logo

22 Eylül 2007

Mazot sızdıran kamyon faciaya neden oluyordu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde, mazot sızdıran bir kamyon az daha faciaya neden oluyordu. Kamyondan akan mazot dolayısıyla yolda devrilen bir başka kamyon Aydın-Denizli karayolunun uzun süre trafiğe kapalı kalmasına neden oldu.
Olay bugün sabah saat 07:10 sıralarında meydana geldi. Alaattin Karayel (30) yönetimindeki 06 AT 0162 plakalı damperli kamyon Aydın’dan Denizli istikametine giderken İsabeyli yakınlarında kamyonun kasasında bulunan iki damacan mazot araçtan dökülmeye başladı. Nazilli’ye kadar yola mazot dökerek gelen kamyon Nazilli’de vatandaşların uyarısıyla durdu. Ancak yola dökülen mazot nedeniyle Nazilli’nin girişindeki ilk kavşakta korkulan olay meydana geldi. Aydın’dan Denizli’ye giden Bedri Fırlayış (32)
yönetimindeki 20 HZ 922 plakalı bir başka kamyon yola dökülen benzin dolayısıyla direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kamyon şoförün hakimiyetinden çıkarak devrildi. Araç sürücü kazadan yaralı kurtulurken, devrilen kamyonun içerisindeki koliler yola saçıldı. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan kamyon şoförü daha sonra çağırılan ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazayı hafif yaralanmayla atlatan sürücü Bedri Fırlayış, “Ben ilk önce yoldaki çiçekleri suladıklarını zannettim. Bir süre
ilerledikten sonra Nazilli’nin girişindeki kavşakta aracım kaymaya başladı. Çabalarıma rağmen bankete vurdum ve kamyon devrildi. Verilmiş sadakam varmış ki hayattayım” dedi.
Olaya neden olan kamyon sürücüsü Alaattin Karael ise gözaltına alındı.
Kazanın ardından olay yerine gelen trafik ekiplerinin uyarılarına rağmen yavaşlamayan diğer araç sürücüleri asfalta dökülen mazot nedeniyle zor anlar yaşadılar. Onlarca kayma nedeniyle kazalar oluşurken belediye temizlik işçilerinin yola kum dökmesinin ardından trafik yavaş yavaş düzene girdi. Kontrollü bir şekilde şehir içine yönlendirilen araçlar, Denizli istikameti için farklı bir yol kullandı.

(İHA)

Share