logo

17 Kasım 2007

Kuşadası’na modern alışveriş merkezi açılıyor

Kuşadası, modern bir alış veriş merkezine kavuşacak. Kuşadası Belediyesi tarafından Güvercinada Caddesi liman karşısındaki saat kuleli Sahil Ticaret Merkezi yıkılıp, yerine modern bir alış veriş merkezi yapılacak.
Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, yeni projeyi tanıtmak amacıyla mevcut sahil ticaret merkezindeki esnafla bir toplantı yaptı. Mülkiyeti hazineye ait olan ve belediye tarafından 49 yıllığına kiralanan sahil bandı üzerindeki iki katlı, saat kuleli sahil ticaret merkezi 1996 yılında inşa edilmişti. Mevcut ticaret merkezinin bulunduğu alanın Kuşadası’nın en değerli bölgesi olduğunu belirten Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, burasının daha kullanılır hale gelmesi için iki blok halinde yeniden inşa edileceğini ve modern bir görünüme kavuşturulacağını söyledi.
Sahil Ticaret Merkezi’nde halen kiracı pozisyonunda olan esnafa yeni projeyi anlatan ve olur vermeleri halinde turizm sezonuna yetiştireceği sözü veren Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, ?Yeni proje ile alış veriş merkezinin işlevini artırmayı hedefliyoruz. Kiracılarımız izin vermesi halinde hemen yıkım işlemlerine başlayıp, yeni binayı Şubat ayı sonuna kadar bitireceğiz. Yeni alışveriş merkezi iki blok halinde, bir bloğu tek, bir bloğu ise iki kat olacak. Şu an toplam 34 işyeri var. Yeni projeye de 8 yeni işyeri daha oluşacak. Bunları da ihaleye çıkaracağız. Ayrıca, arka bölümde ise 37 araçlık bir otopark yapacağız. Esnafımızın ticaret merkezinin atıl durumda olmasından dolayı bir şikayeti vardı. Bizde bu şikayeti dikkate aldık ve yeni bir proje geliştirdik? dedi.
Bu arada, belediye tarafından geliştirilen yeni projeyi beğenen ve detaylarla ilgili görüşlerini ileten belediye kiracısı esnafın büyük çoğunluğu yıkım için olur verirken, inşaatın da mutlaka turizm sezonu öncesine yetiştirilmesi istendi.

(İHA)

Share