logo

10 Mart 2007

KUŞADASI BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI

Kuşadası Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 14 maddenin görüşüldüğü belediye meclisi 3 saat sürdü.
Kuşadası Belediye Meclisi toplantısına her zaman olduğu gibi yine imar plan tadilatları damgasını vurdu. Toplantıda büyük çoğunluğu fonksiyonel değişiklik içeren 25 ayrı imar plan tadilatı kabul edilirken, 15’e yakın turizm imarlı arsa ise konut veya ticarete dönüştürüldü. Toplantıda en çok dikkat çeken gündem maddeleri arasında ise Ocak ayında belediye meclisi tarafından alınan kararla kabul edilen Uydukent ile Kipa Alış Veriş Merkezleri’nin imar planlarına yapılan itirazlar yer aldı. Her iki itirazda meclis tarafından reddedildi.
Bu arada, ilave maddeyle birlikte 14 maddelik gündemin görüşüldüğü Kuşadası Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan meclis toplantısında belediye bünyesinde sözleşmeli personel çalıştırılması ile ihdaslar kabul edilirken, Yavansu Mahalle Muhtarlığı’nın istemi ile Ada-Hun Turizm’in, Fadime Altın’ın, Ali Anıl’ın ve Fahriye Alkışlı’nın ve Barmek Otel’in talepleri komisyona havale edildi. Toplantıda ayrıca, belediye şirketinin yeni yasa doğrultusunda yeniden yapılandırılmasına karar verilirken, Orman il Müdürlüğü’ne verilecek ek teminat mektubu da karara bağlandı.
(İHA)

Share