logo

28 Haziran 2013

GEKA, 48’inci Toplantısını Muğla’da Yaptı

GÜNEY Ege Kalkınma Ajansı 48. olağan yönetim kurulu toplantısı Muğla Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Aydın Valisi Kerem Al, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Muğla İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar, Aydın İl Genel Meclisi Başkanı Hayri Güleç, Denizli İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Gürlesin, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin katıldı.

Toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Denizli Valisi Sayın Abdülkadir Demir’in açılış konuşması ile başlarken, Ajans uzmanlarının kurumun faaliyetleri ile ilgili Yönetim Kurulu üyelerine bilgi vermesi ile devam etti.

TR32 Güney Ege 2014-2023 Bölge Planı taslağının görüşüldüğü toplantıda, planın hazırlık süreci ve içeriği ile ilgili Ekonomik Araştırmalar ve Planlama Birimi tarafından Yönetim Kurulu üyelerine detaylı sunum yapıldı. Yönetim Kurulu üyeleri planda yer alan hedef ve stratejiler hakkında görüş alışverişinde bulunurken, bölge planının ilk taslağının onaylanmasına karar verildi.

2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı proje başvurularının görüşüldüğü toplantıda, DFD başvurusu yapan projelerden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin Gökova Körfezi Deniz Dibi Kirlilik Envanteri, Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün İl Afet Müdahale Planı Çerçevesinde Afet Yönetimi, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Muğla Mağaralarının Araştırılması ve Tanıtımı projelerinin onaylanmasına karar verildi.

(İHA)

Share