logo

15 Ağustos 2007

DP’de istifalar sürüyor

Aydın’ın Didim ilçesine bağlı Akyeniköy Belediye Başkanı Yılmaz Öz, DP belde teşkilatı yönetiminden iki kişi ve 5 belediye meclis üyesiyle birlikte DP’den istifa ettiklerini ve en kısa sürede AK Parti’ye katılacaklarını açıkladı.
Merkez sağın son seçimlerde AK Parti olarak tescillendiğini bu nedenle AK Partiye geçme kararı aldıklarını ifade eden Yılmaz Öz, DP’nin ANAVATAN gibi misyonunu tamamladığını söyledi. Ak Parti saflarına geçmek için AK Parti Didim ilçe teşkilatına dilekçe verdiklerini kaydeden Öz, “Gerçekleri görmek gerek. Ben uzun yıllardır politika yaparım ve hep sağ partilerde ülkeme ve beldeme hizmet etmeyi uygun buldum. Son yapılan genel seçimlerde AK Parti, ezici bir çoğunlukla yine tek başına iktidar oldu. Ve uzun bir süre de merkez sağı temsil edecektir. Eğer halkımıza hizmet vermek istiyorsak inatlaşmanın, gerçeklerden kaçmanın bir anlamı yok. Onun için DP belde teşkilatında görevli iki arkadaşım, ben ve belediye meclis üyesi 5 arkadaşımla birlikte DP’den istifa ettik. AK Partiye katılım içinde AK Parti Didim ilçe teşkilatına dilekçe verdik. En kısa sürede AK Partiye geçiş yaparak hizmetimize devam edeceğiz. Ne yazık ki ANAP gibi DP de misyonunu tamamladı” dedi.
Akyeniköy beldesinde DP’den istifa eden isimler; Belediye Başkanı Yılmaz Öz, belediye meclis üyeleri Ali Eroğlu, Mehmet Barışık, Süleyman Işık, Hilmi Tekeş, Ali Çınar. DP belde teşkilatı yönetim kurulu üyeleri Durmuş Ali Göktekin ve Şükrü Taşdemir.

(İHA)

Share