logo

29 Temmuz 2013

Chp’li Baydar, Çine Ve Sultanhisar İlçelerini Ziyaret Etti

CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar Ramazan Ayı programı kapsamında ziyaretlerini Çine ve Sultanhisar ilçeleri ile devam etti.

CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktüten, CHP Aydın İl yöneticileri, CHP Çine İlçe başkanı Tayfun Şahin ve Çine Belediye Başkanı Salih Dinçer ile birlikte Akçaova Beldesinde yurttaşlarla buluşan Milletvekili Baydar iftarını burada yurttaşlarla birlikte açtı. İftar sonrası yurttaşlarla sohbet eden Baydar, son 10 yılda Türkiye’nin Bereketi kaçtı dedi. Ülke bütçesinin yüzde 1’ine bile denk gelmeyen bir payın iktidar tarafından çiftçilere verildiğini belirterek çiftçinin hak ettiği payı mevcut iktidardan alamadığını sözlerine ekledi. 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak da “Ben Aydın’ın her ilçesini dolaşıyorum ve sizlere gördüğüm vaziyeti söyleyim. AKP Aydın’da nal toplayacak” dedi.

CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar Ramazan Ayı nedeniyle gerçekleştirdiği programına 26 Temmuz Cuma günü Sultanhisar İlçesi ile devam etti. CHP Aydın İl yöneticileri, CHP Sultanhisar İlçe başkanı Servet Hayırsever ve partililer ile birlikte Kabaca ve Eskihisar köylerini ziyaret eden Milletvekili Baydar, burada seslendiği yurttaşlara “Ramazan Ayı boyunca gittiğim bütün köylerde özellikle çiftçilik, hayvancılık ile uğraşan yurttaşlarımız AKP iktidarından yaka silker duruma geldiklerini bana ifade etmişlerdir. Çünkü çiftçilerimiz ürününü ağaçta, toprakta bırakmıştır. Mazot almış başını gitmiş, gübre fiyatları el yakar duruma gelmiş, tohum kara borsaya düşmüş, vatandaş da ektiği ürünü toprakta bırakıp kurtlara kuşlara hediye etmiştir” dedi.

(İHA)

Share