logo

12 Mart 2007

BEL-DES’TEN 43 BELEDİYEYE DESTEK!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Aydın Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi Ahmet Rıza Acar Aydın’a BEL-DES projesi adı altında 5 milyon 738 bin783 YTL ödenek tahsis edildiğini açıkladı.
Proje Kapsamında nüfusu 10 binden aşağı olan belde ilçelerin alt yapılarının 2007 yılı içerisinde tamamlanmasının hedeflendiği belirten Acar, en büyük desteğin 200 bin 613 YTL ile Koçarlı’ya tahsis edildiğini söyledi. Acar konuyla ilgili açıklamasında Türkiye’mizin uzun yıllardan beri çözülmeyen yol ve su ile alakalı sorunların süratle çözümlenmesi, halkımızın bu önemli vazgeçilmez ihtiyaçlarının en kısa sürede neticelendirilmesi için devreye sokulan KÖY-DES projesi büyük bir başarı ile yürütülmektedir. 2007 yılı ile bütün Türkiye’de köylerimizin bu konuda sorunu kalmayacaktır. Bu düşünceden hareketle hükümetimiz tarafından bu kez BEL-DES projesi adı altına nüfusu 10 binden aşağı olan beldelerimizi desteklemek ve alt yapı sorunlarını çözmek amacıyla bu proje uygulamaya konmuştur. Proje kapsamında Aydın’da nüfusu 10 binden aşağı olan ve ilçelerin altyapı çalışmalarını desteklemek amacıyla 5 milyon 738 bin 783 YTL ödenek tahsis edilmiştir” dedi.
AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Rıza Acar yaptığı açıklamada proje kapsamında Merkez Dalama, Çeştepe, Ovaeymir, Tepecik, Bozdoğan İlçesi, Yazıkent, Buharkent İlçesi, Çine Açova, Didim Akbük,
Ak yeniköy, Germencik Mursallı, Hıdırbeyli, İncirliova Acarlar, Karacasu Ataeymir, Yenice, Geyre, Karpuzlu İlçesi, Koçarlı İlçesi, Bıyıklı, Yeniköy, Köşk İlçesi, Kuşadası Davutlar, Güzelçamlı, Kuyucak, Başaran, Horsunlu, Pamukören, Yamalak, Kurtuluş, Nazilli Aslanlı, İsabeyli, Pirlibey, Söke Güllübahçe, Sarıkemer, Sazlıköy, Atburgazı, Savuca, Yenidoğan, Sultanhisar İlçesi, Atça, Salavatlı, Yenipazar İlçesi’ne olmak üzere toplam 43 belediyeye 5 milyon 738 bin 783 YTL ödenek tahsis edildiğini kaydetti.

(İHA)

Share