logo

27 Ekim 2007

Aydın’da teröre tepki gösteren bir grup askerlik müracaatı yaptı

Aydın’da terör olaylarına tepki amacıyla bir gurup Askerlik Şubesi’ne giderek yeniden askere gitmek için müracaatta bulundu.
Aydın Türkocağı Başkanı Dr. Eyüp Doyuran ve beraberindeki yaklaşık 50 kişilik gurup gençlik caddesi’nde Türk bayrakları ile yürüyerek Hasan Efendi Mahallesi’nde bulunan Askerlik Şubesi’ne giderek terörle savaşmak için askerlik müracaatında bulundular. İmzaladıkları dilekçelerin kabul edilmesinin ardından basın açıklaması yapan Aydın Türkocağı başkanı Dr. Eyüp Doyuran ülkenin birlik ve bütünlüğü için her zaman ölmeye hazır olduklarını söyledi.
Doyuran “Kuzey Irak’taki Kürt gruplarının Türkiye’deki temsilcileri de en kısa sürede sınır dışı edilmeli, temsil büroları kapatılmalıdır. Öncelikle terör örgütünün yasal uzantılarına karşı gerekli önlemler ve tedbirler ivedilikle alınmalıdır. Demokratik sistem içinde yasal imkanlardan yararlanarak faaliyet gösteren, ama PKK terörü karşısında en azından bir kınamada bile bulunmayanların yasal imkanlardan yararlanma hakları olamaz. Terörü meşru görenlerin ne TBMM’de ne de demokratik siyasal sistem içinde yeri olamaz. Biz her zaman bu ülkenin birlik ve beraberliği, milli değerleri için savaşmaya hazırız. Bu uğurda şehit olmak bizim için şeref sayılır” ifadelerine yer verdi.
Açıklamanın ardından gurup sessizce dağıldı.

(İHA)

Share