logo

01 Temmuz 2013

Aydın’da Kavurucu Sıcaklara Karşı Pankartlı Uyarı

Türkiye’de sıcaklığın en fazla hissedildiği illerin başında gelen Aydın’da vatandaşı uyarmak için işlek caddelere uyarıcı pankartlar asıldı.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Aydınlıları kentin en işlek noktalarına astığı pankartlarla aşırı sıcaklara karşı uyardı. Sıcak havaların yaklaşık olarak bir haftadır mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden dolayı halkın daha bilinçli olması ve sıcak havalardan kaynaklanan hastalıkları ve ölümleri en aza indirmek için uyarılar devam ediyor. Yaz aylarında güneş veya sıcak çarpması gibi rahatsızlıkların sıkça görüldüğü ve sağlık kuruluşlarında hastaların çoğunun sıcaklıktan dolayı hastanelere akın ettiği belirtildi. Bu durumun önüne geçmek için Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından asılan pankartlarda, “Günün en sıcak saatleri olan 10.00 ila 16.00 saatleri arasında mecbur olmadıkça dışarı çıkmayınız. Günde en az 2-2,5 litre sıvı tüketiniz” mesajı verildi.

Yaklaşık olarak bir haftadır 40 derece civarında seyreden sıcaklıklardan, bu mesajlar aracılığıyla Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaz ayları süresince ölüm ve hastalıkların en aza indirilmesi planlanıyor.

 

(İHA)

Share