logo

22 Ağustos 2007

Aydın Tarım İl Müdürlüğü Türkiye’de en iyi hizmet veren 9. il oldu

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede Aydın İl Tarım Müdürlüğü, hizmet çalışmaları ile ülke genelinde 9. sırada yer aldı.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlı tarafından düzenlenen ankette, 18 ana başlıktaki konular üzerinden değişik katsayılar verilerek hesaplanan hizmet puanında Aydın İl tarım Müdürlüğü 81 il bazında ilk 9. sırada yer aldı.
Bakanlıkça yürütülen tarım politikaları çerçevesinde, 2006 yılı itibari ile çiftçiye götürülen hizmetlerin 81 il bazında performans değerlendirme çalışmalarının tamamlandığını bu çalışmaya göre, bir milyar 986 milyon YTL tarımsal üretim değerine sahip Aydın ilinde yapılan değerlendirme sonucunun kendilerini mutlu ettiğini belirten İl tarım Müdürü Sadettin Öztürk, hedeflerinin ilk 3’e girmek olduğunu söyledi.
Tarım İl Müdürü Sadettin Öztürk konuyla ilgili açıklamasında “Öncelikle 81 il içersinde, çalışmalarımız ve performansımızla 9.’luğu elde etmemizi sağlayan değerli mesai arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Dağlarından yağ ovalarından bal akan, kıymetli tarım arazilerine sahip olan ve gelirinin büyük bir kısmını tarımdan elde eden , yılın 12 ayı üretim yapabilme zenginliğine sahip olan ilimizde, üreticilerimize daha fazla hizmet verebilmek için daha çok çalışıp Türkiye genelinde 1. liği elde etmeliyiz. Değerlendirmede eksik olduğumuz ve az puan aldığımız konu başlıklarının üzerine ivedilikle gidilerek performans arttırıcı tedbir ve çalışmaları başlatacağız” dedi.

(İHA)

Share