logo

14 Temmuz 2017

“MİLLİ ŞUUR AYAKTA DEĞİLSE, MİLLET ÖLÜM YATAĞINDADIR”

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Akın; “Bu mücadele haklı ve saygındır.” dedi
“MİLLİ ŞUUR AYAKTA DEĞİLSE, MİLLET ÖLÜM YATAĞINDADIR”
15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişimi için Türk milletinin 15 Temmuz’da işgali önlediğinin altını çizen Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın; “Milletimiz girdiği ölüm kalım savaşlarından alnının akıyla ve bileğinin hakkıyla çıkabilmiştir. Gelecek, geçmişin üzerinden yükselir, geçmişle beraber yücelir. Cüce kafalar, cesaret ve celadetle harcı karılmış bir milleti idrak edemez. Türkiye sıkıştığı dar alandan, kıstırıldığı karanlık sokaktan çıkmanın amansız mücadelesini vermektedir. Bu mücadele haklı ve saygındır. Türklüğe kefen biçen eli ve emeli kanlı güçlerin tezgah ve oyunları defalarca bozulmuş, buruşturulmuş ve musallat olan bela def edilmiştir. 15 Temmuz’da asker kamuflajına giren bir avuç hain tepelenmiştir. İstiklalimize göz diken, varlığımıza diş bileyen barbarlar püskürtülmüştür. 15 Temmuz’da 249 vatan evladı şehit, 2 bin 193 vatan evladı gazi olmuştur. Hepsine şükran borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Milli şuur ayakta değilse, millet ölüm yatağındadır. Bizi geleceğe taşıyacak olan bu şuur, kardeşlik hukuku, iç barış ve huzur ortamıdır. Milli ruh; bezginlik, baygınlık, durgunluk, teslimiyet ve mağlubiyet tanımaz, kabul etmez.” dedi.
“TÜRK DEVLETİ YIKILMAYACAKTIR”
15 Temmuz hain darbe girişiminin, tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğratıldığını vurgulayan Akın; “Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde meydanlarda tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimini vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir. Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden bu aziz millet, günlerce tuttuğu demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Türk milleti yenilmeyecek, Türk devleti yıkılmayacaktır. Şu tarihi seslenişe kulak verelim ve birlikte söyleyerek var edelim: Ne Mutlu Türk’üm diyene.” ifadelerini kullandı.
(GÜNER DOKUYUCU)

 

Share