logo

“KÖYLERİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK, MİLLET OLAMAYIZ”


Germencik Belediyesi tarafından yapılan Neşetiye Mahallesi Kültür ve Taziye Evi düzenlenen törenle açıldı.

Başkan Ümmet Akın, Neşetiyeli vatandaşların bakış açılarını değiştirerek daha vizyoner bakılması gerektiğini belirtti ve “Köylerimize sahip çıkmazsak, millet olamayız.” dedi.
Neşetiyeli vatandaşların hizmetine sunulan Kültür ve Taziye Evi’nde ayrıca haftada 2 kez olmak üzere doktor bulunacak.
Yine Germencik Belediyesi’nin yaşlılara hizmet için kurduğu Yaşlı Danışma ve Eğitim Merkezi (YADEM) de burada hizmet verecek.
Neşetiyeli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa; Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, İlçe Kaymakamı Ayhan Işık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Çiftçi, Germencik Müftüsü Recep Çalışkan, Neşetiye Mahalle Muhtarı İkram Gelmez ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.
GELMEZ: “GERMENCİK İSTER ÜMMET AKIN YAPAR”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ilk olarak Neşetiye Mahalle Muhtarı İkram Gelmez, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’a “Neşetiye Mahallesi Kültür ve Taziye Evi”‘ni kazandırdığı için teşekkür etti ve; “Germencik ister, Ümmet Akın yapar.” dedi.
AKIN: “ÖNCÜ OLAN VATANDAŞLARIMIZDIR”
Başkan Ümmet Akın ise bu tesisin yapılması fikrinin öncülerinin muhtar ve vatandaşlar olduğunu belirterek, “Burayı yıkalım diye düşündüğümüz tesisi, kıymetli muhtarımız, azaları ve vatandaşlarımız birlikte belediyeye geldiklerinde yıkmak yerine güzelleştirilmesini istediklerini belirttiler. Bizler de olur verdik. Arkadaşlarımız bunu gerçekleşti. Biz bir şey yapmadık. Aslında burada öncü olan bizlere gelen vatandaşlarımız. Ben Neşetiyeli vatandaşlarımıza teşekkür ederim, iyi ki bize böyle bir talepte bulundunuz ve böyle bir yeri ilçemize kazandırdık.” diye konuştu.
“KÖYLERİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK MİLLET OLAMAYIZ”
“Buradaki vatandaşlarımızın bakış açısını değiştirmek istiyoruz. Biraz daha vizyoner bakmanın üstünde durmaya çalışıyoruz” diyen Başkan Akın konuşmasına şöyle devam etti;
“Biz köylerimize, mahallerimize sahip çıkmazsak millet olamayız. Biz bundan sonra yapıları bu hale getirmek istiyoruz. Bu yapı bir öncü olsun. Tadilatlar bu şekilde olursa herkes çok mutlu olur diye düşünüyorum. Projelerimiz günü geçiştirecek değil, yılları geçiştirecek şekilde olmalı. Gencimizin de, köylümüzün de hiçbir yere gitmesine gerek yok. Bundan sonra bulunduğumuz yerin kıymetini hep birlikte bilelim. Dün oturulmaz dediğimiz tesis ne güzel oldu bugün açılışındayız. Herkese hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Germencik İlçe Müftüsü Recep Çalışkan tarafından Kültür ve Taziye Evi’nin açılış duası edildi.
Protokol üyelerinin açılış kurdelasını kesmesiyle birlikte tesis, Neşetiye Mahalle sakinlerinin hizmetine açıldı.
Açılışta, Germencik Belediyesi tarafından vatandaşlara tavuk pilav ve lokma da ikram edildi.
(KUDRET CAN)

Share