logo

13 Kasım 2017

GERMENCİK’TE “UZUN YAŞAMIN SIRLARI” ANLATILACAK

Germencik Belediyesi tarafından 15 Kasım 2017 tarihinde “Uzun Yaşamın Sırları” Sempozyumu düzenlenecek.

Yaşlı dostu Germencik sempozyumunda, katılımcılara uzun yaşamın sırları anlatılacak.
Türkiye’de ilk olarak Germencik’te kurulacak olan Yadem Akademi ile bilim insanları belirli aralıklar ile Germenciklilerle buluşacak.
Geçtiğimiz yıl Germencik Belediyesi tarafından kurulan “Yaşlı Dostu Germencik” kurulduğu günden bu yana Germencik’te 60 yaş ve üstü her bireyin kapısını çaldı.
15 Kasım 2017 günü Germencik Belediyesi konferans salonunda gerçekleşecek olan Sempozyum ile birlikte Germencik Yaşlı Hizmetlerinde büyük adım atarak Bilim Merkezi olma yolunda Teori ile pratiğin birleştiği bir ilçe konumuna gelecek.
15 Kasım Çarşamba günü saat 13:00’de başlayacak sempozyumda Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim veren ve yaşlılık ve yaşlanma bilimini Türkiye’de kuran, araştıran bilim insanı Prof. Dr. İsmail Tufan’ın yanı sıra, birçok bilim insanı ve Türkiye’nin ilk Tazelenme Üniversitesi öğrencileri de Germenciklilerle buluşacak.
Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın sempozyumla ilgili olarak; “Sosyal belediyecilik anlayışıyla yaşlılarımızı sahipleniyoruz. Yerel yönetim olarak kendi üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor ve gerçekleşecek sempozyum ile birçok yaşlımızın da bilinçli bir şekilde yaşamlarını sürdüreceklerini düşünüyoruz. Sempozyumda Yaşlılık bölümünü Türkiye’de kuran, araştıran bilim insanı Prof. Dr. İsmail Tufan hocamız ile birlikte çok değerli eğitimciler ve yine Ülkemizin ilk Tazelenme Üniversitesi Öğrencileri Germencik’te olacaklar. Tüm hemşerilerimizi bu sempozyuma davet ediyorum.” diye konuştu.
(HABER MERKEZİ)

Share