logo

GERMENCİK BÖYLE KALABALIK GÖRMEDİ

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Germencik İncir Festivali’ne Aydın’ın yanısıra, çevre il ve ilçelerin de dört bir yanından yurttaşlar akın ettiler.

Bu yıl görülmemiş bir kalabalıkla açılışı yapılan 17’nci Germencik İncir Festivali’nin birinci gününde Edis ve Hadise konserine yaklaşık 20 bin kişi akın etti.

İlçeye insan seli yaşandı.
Festivalin birinci gün etkinlikleri kapsamında Germencik Kent Meydanı’nda gerçekleşen konserde Edis ve Hadise ile çevredeki il ve ilçelerden katılan, renkli ve coşkulu anlar yaşayan vatandaşlar, Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’a organizasyon için teşekkür ederek övgü dolu sözler söylediler.

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Germencik İncir Festivali, yalnızca Aydın’ın merkezi ve diğer ilçelerinden değil, Ege’nin dört bir yanından gelen misafirlerle de renklendi.

Festivalde Cumhuriyet Meydanı’na akın eden vatandaşlar unutulmaz bir gece yaşadı.

Edis ve Hadise’nin sahne aldığı gecenin sunuculuğunu da sevilen radyo programcısı Hop Dedik Ayhan yaptı.
EDİS HİÇ İNCİR YEMEMİŞ
Gecenin başlangıcında Edis sahne öncesi verdiği röportajda, “İncir festivaline geldim ama hiç incir yemedim. Bu gece burada olmaktan çok mutluyum. Bir ilçe belediyesinin böyle bir organizasyona imza atması çok güzel ancak ben incir festivaline geldim ve hayatımda hiç incir yemedim” demesi üzerine Edis hayranları İncir yeme konusunda sanatçıya baskı kurdular.
HADİSE: “SAHNE PERFORMANSIMI İNCİRİN VERDİĞİ ENERJİYE BORÇLUYUM”
Konserin sonunda Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Hadise’ye de incir sepeti hediye etti. İçerisinde incirli pasta da olan, aldığı tüm hediyeleri ekip arkadaşlarıyla paylaşacağını söyleyen Hadise, başkan Ümmet Akın’ın son olarak hediye ettiği inciri de paylaşma talebini geri çevirdi. İncire bayıldığını ifade eden Hadise, “İnciri çok seviyorum. Severek tükettiğim bir meyve. Sahne performansımı incirin verdiği enerjiye borçluyum. Ekip arkadaşlarım kusura bakmasın, incirimi kimseyle paylaşmam” diyerek başkan Akın’a teşekkür etti.

Buray ve Aleyna Tilki’nin Sahne aldığı festivalin ikinci gününe de yurttaşlar en az bir gün önceki kadar ilgi gösterdiler ve adeta mahşer kalabalığı yaşandı.
(HABER MERKEZİ)

Share