logo

09 Mart 2017

Germencik Belediyesi’nden 8 Mart’ta Kadınlara Eğlence Sürprizi

Germencik Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Türk Burcu yaşam alanında bulunan düğün salonunda kadınlar için eğlence tertip etti.
Germencik Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde, belediye Başkanı Ümmet Akın Eğlenceye katılan bayanlara gül vererek Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladı ve hatıra fotoğrafları çektirdi.
Programda Efeler, Kuşadası, Didim ilçelerinde farklı mekanlarda sahne alan sanatçı Didem kadınları eğlencenin doruk noktasına ulaştırdı. Kadınların teşekkür ettiği başkan Akın ise ‘’Kadınlarımız en değerli varlıklarımız. Bizler; 8 Mart’ı sadece kadınların yılda bir kez hatırlanmaları değil, sorunlarının çözülene kadar tartışılması için bir fırsat ve imkân olarak görmeliyiz. Kadın sorunları, diğer toplumsal ve insani sorunlardan ayrı tutulmamalı. Şu yalın gerçeği unutmamalıyız, kadın aile ve toplumsal ilişkilerin direği, nirengi noktasıdır. Bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında kadınların tam manasıyla izi görülüp sesi duyulacaksa önce şiddetle mücadele etmek asıl ve öncelikli olmalıdır. Kadınsız toplum, kadınsız aile, kısacası kadınsız insan ve insanlık düşünülemeyecektir. Bugün onların günü. Sadece bugün değil onları her gün özel kılmalıyız. Eğlenceyi tertip eden Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’müz personeline de teşekkür ediyorum’’ dedi.
Başkan Akın salondan ayrıldıktan sonra kadınlar doyasıya eğlenerek bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiler. (İHA)

Share