logo

11 Kasım 2017

AKIN’DAN AYSİAD’A ZİYARET

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Aydın Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni (AY-SİAD) ziyaret etti.

AY-SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özen Gündüz ve Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette, Ümmet Akın, çalışmaları ile ilgili olarak bilgiler verdi.
“CİDDİ YATIRIMLARA İHTİYACIMIZ VAR”
Aydın’ın turizm ve reklam noktasındaki yetersizliğinden, tarım ve hayvancılıktaki aksaklıklara kadar birçok konunun istişare edildiği ziyarette, AY-SİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özen Gündüz ve yönetim kurulu üyeleri, özellikle turizm alanında, Aydın olarak, çevredeki diğer şehirlere göre çok daha fazla tarihi-kültürel zenginliklere sahip olmamıza karşın, kamu kurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının yeterli koordinasyonu sağlayamamasından kaynaklı geri planda kalındığını, Aydın’ın bu konularda kendisini yeteri kadar ifade edemediğine dikkat çekti.
“PROJELER HAZIRLIYORUZ”
Sosyo-kültürel konularda ciddi araştırmalar ve anketler ile toplumun nabzını tutmaya gayret gösterdiklerini ifade eden Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın ise; “Kültürel zenginliklerimizi yeteri kadar ifade edemiyoruz, tarım ve hayvancılık konularında yeterli koordinasyonu sağlayamıyoruz ve burada bizlere çok önemli roller düşüyor. Biz elimizden geleni fazlasıyla yapmaya hazırız, bu konuda da halkımızdan almış olduğumuz geri dönüşlere göre projeler hazırlıyoruz ve ciddi mesai harcıyoruz.” şeklinde konuştu.
Akın’ın ziyaretinde bakanların Aydın’a yapmış oldukları ziyaretleri de değerlendirdiklerini ifade eden AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Özen Gündüz ise, ziyaretten duyduğu memnuniyetlerini dile getirdi.
(KUDRET CAN)

Share