logo

09 Kasım 2017
Genel

“VP İKTİDARINDA EĞİTİM MİLLÎ, BİLİMSEL VE PARASIZ OLACAK”

Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın tartışmalı müfredat değişikliklerine ilişkin parti mücadele programını açıkladı.

Albayrak; “Vatan Partisi iktidarında eğitim; milli, bilimsel ve parasız şekilde uygulanacaktır.” dedi.
“40 BİN ADET BİLDİRİ DAĞITACAKLAR
Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Emre Albayrak ve Yönetim Kurulu üyeleri parti binasında düzenledikleri basın toplantısı ile TEOG sınavının yerine getirilen sistemi eleştirdiler ve Vatan Partisi olarak eğitim politikalarıyla ilgili çalışmalar yapacaklarını açıkladılar.
Kasım ayı içerisinde tüm ilçelerde masalar açarak 40 bin adet bildiri dağıtacaklarını kaydeden İl Başkanı Albayrak; “Eğitim sendikalarıyla ve okul yönetimleriyle görüşülerek düşüncelerimizi aktaracağız. Vatan Partisi, vatansever nesiller yetişmesi için görev başı yapmaktadır.” diye konuştu.
“ATATÜRK, VATAN, MİLLET KAVRAMLARIYLA KAVGA EDEN MÜFREDAT KABUL EDİLEMEZ”
Türkiye’nin birlik ve bütünlük içinde, bağımsız ve refah dolu bir ülke olarak yeniden ayağa kalkmasının en önemli aşamasının milli ve bilimsel bir eğitim sisteminin uygulanması olduğunu savunan Albayrak; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Atatürkçülüğün müfredattan çıkarılması, liselere ve üniversitelere giriş sınavının sürekli değişmesi, laik ve bilimsel eğitim sisteminin aşındırılması, eğitimin özelleştirilerek paralı hale getirilmesi bu sorunlardan bazılarıdır. Vatanımızın bölünme tehdidiyle karşı karşıya olduğu bir dönemde milli bir eğitim politikası uygulamak zaruridir. Devletimizin kurucusu Atatürk’ün ve O’nun düşünce sisteminin gençlerimiz tarafından öğrenilmesi, milli bilincin ve vatanseverlik anlayışının oluşabilmesi için şarttır. ‘Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür’ kuşakların yetişebilmesi böyle mümkün olacaktır. Türkiye, emperyalizm ile vatan savaşı verirken Atatürk, vatan, millet kavramlarıyla kavga eden bir müfredat kabul edilemez.” şeklinde konuştu.
“AKP, EĞİTİMİ ÖZELLEŞTİRMEKTEDİR”
“Sınav sisteminde yapılan değişiklikler AKP iktidarının eğitim alanında başarısız olduğunu göstermektedir.” diyen Albayrak konuşmasında şunları kaydetti;
“İkide bir sistemin değişmesi hem öğrencileri hem de aileleri maddi ve manevi olarak yıpraktmaktadır. Devleti yönetenlerin görevi herkese aynı kalitede ve parasız eğitim sunmaktır. Eğitimin birliği yasası bunun için vardır. AKP iktidarı ise özel okulların açılmasını teşvik ederek eğitimi özelleştirmektedir. Bunun yanı sıra özel okullar eliyle eğitim alanında cemaatler tarikatlar cirit atmaya başlamıştır. FETÖ’nün eğitim alanındaki icraatları biliniyorken yine aynı hataya düşmek AKP hükümetinin ülkeyi iyi yönetemediğini göstermektedir. Vatan Partisi iktidarında eğitim; milli, bilimsel ve parasız şekilde uygulanacaktır. Vatansever, emeğe saygılı, özgür düşünceli, paylaşımcı ve millete hizmet aşkıyla dolu nesiller yetiştirmek elimizdedir. Doğru eğitim politikalarının uygulanması devletimizin ve milletimizin geleceği için vazgeçilmez olmalıdır.”
(KUDRET CAN)

Share

BENZER HABERLER