logo

05 Eylül 2017
Genel

MERHUM SÖKELİ İÇİN ADLİYE ÖNÜNDE TÖREN

Aydın Barosu önceki başkanlarından ve CHP 16. Dönem Aydın Milletvekili Av. Muharrem Sökeli için Aydın Adliyesi önünde cenaze töreni düzenlendi.
Törene; Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, önceki dönem Baro Başkanı Hürrem Şahinci, merhum Muharrem Sökeli’nin eşi, çocukları ve çok sayıda avukat katıldı.
Cenaze töreninde bütün meslektaşlarından merhum Muharrem Sökeli için dua etmelerini isteyen Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt; “Bugün baro başkanlığım sırasında burada düzenlediğimiz üçüncü cenaze töreni. Bu onurlu görevi layıkıyla yaparak, bayrağı bizlere kadar getiren üstadlarımızdan çok kıymetli bir meslektaşımızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz.” dedi.
“HAKLARINIZI HELAL EDİN”
Merhum Muharrem Sökeli’nin örnek bir avukat olduğunu vurgulayan Bozkurt, “Değerli büyüğümüz Muharrem Sökeli, 1982 ve 1992 yılları arasında Aydın Barosu’nun başkanlığını yapma onuruna sahip olmuş, görevini layıkıyla yerine getirmiştir. Hem mesleği yapış tarzı, hem hayattaki duruşu, herkese örnek bir avukat, örnek bir insan olarak hayatını yaşayan üstadımız bir de, Aydın milletvekili olarak bu millete parlamentoda hizmet vermiştir.  Ben de bu vesile ile sizlerden haklarınızı değerli başkanımıza helal etmenizi isteyeceğim. Eşine, evlatlarına, tüm meslektaşlarıma başsağlığı ve sabır diliyorum.” diye konuştu.
“HER ZAMAN İLKELİ VE DÜRÜST OLMUŞTUR”
Bozkurt’un konuşmasının ardından Aydın Barosu’nun önceki dönem başkanlarından olan Avukat Hürrem Şahinci ise; “1988 yılında O’nun başkanlığında baro yönetimindeydim. 1992 yılında Baro Başkanlığı’nı büyük bir onurla yerine getirmiştir. Kendisinden çok şeyler öğrendim. Bu nedenle bazı tespitlerimi O’nun manevi huzurunda sizlerle paylaşmak istiyorum. Baro Başkanı olmasını sağlayan hukukçu kimliğinin içerisinde, Aydın milletvekili olmasını sağlayan siyasi kimliği içerisinde Muharrem Sökeli her zaman ilkeli ve dürüst olmuştur. Nereden gelirse gelsin kimden gelirse gelsin her türlü hukuksuzluğa, her türlü hukuk dışı davranışlara her zaman karşı çıkmış, savunmanın sesi olmuştur. Hukuğun üstünlüğünü benimsemiş, yargı bağımsızlığının takipçisi olmuştur. Cumhuriyetin değerlerinden, Atatürk ilkelerinden asla taviz vermemiştir. Bu özelliklerinden dolayı bundan sonra gerek hukuk camiasında ve gerekse toplum içerisinde sevgili başkanım her zaman sevgiyle saygıyla ve rahmetle anılacaktır. Ailesine, hukuk camiasına sevenlerine başsağlığı diliyorum.” dedi.
TELLİDEDE MEZARLIĞI’NA DEFNEDİLDİ
Merhum Avukat Muharrem Sökeli ile için Adliye önünde düzenlenen törenin ardından öğle namazına müteakip Bey Camii’nde cenaze töreni gerçekleşti. Meslektaşlarının, Cumhuriyet  Halk Partililerin ve sevenlerinin son yolculuğuna uğurladığı merhum Avukat Sökeli, Tellidede Mezarlığı’nda toprağa verildi.
(KUDRET CAN)

 

Share

BENZER HABERLER