logo

14 Kasım 2017
Genel

EMEKLİ-SEN’DEN İMZA KAMPANYASI

DİSK’e bağlı Emekli-Sen Aydın Şubesi, sağlık hizmetlerinden alınan katkı paylarının kaldırılması için imza kampanyası başlattı.
Tüm Türkiye genelinde DİSK’e bağlı Emekli-Sen Sendikalarının başlattığı imza kampanyası için Aydın Emekli-Sen Şubesi’de Sevgi Yolu’nda stand açtı.
“SAĞLIK PARALI HALE GETİRİLDİ”
1 Ekim 2008 tarihinden itibaren çıkan genel sağlık sigortası ile beraber sağlığın özelleştirildiğini savunan Emekli-Sen Aydın Şube Başkanı Uğur Önal, emeklilerin maaşlarının buna yetmediğini belirtti ve; “Sağlık paralı hale getirildi. Hiçbir emekli önümüzdeki ay ne kadar para alacağını bilmiyor. Çünkü maaşından ne kesildiğini bilmiyor.” diye konuştu.
“MAAŞLARIN OTOMATİK ZAMMA BAĞLANMASINI İSTİYORUZ”
Yaşları gereği en çok sağlık hizmeti alması gereken kişilerin emekliler olduğunu kaydeden Önal; “Bizlere %3-4 maaş artışı olarak reva gören yöneticilerimiz, kendilerine %10-15 gibi artış yapabiliyorlar. Piyasalar ortada. Döviz almış başını gidiyor, akaryakıta her gün zam. Biz yetişemiyoruz emekliler olarak. Otomatik zam deniyor, bizim maaşlarında otomatik zamma bağlanmasını istiyoruz. Kısacası çocuklarımıza torunlarımıza bakmak zorunda bırakılıyoruz. Bizim maaşlarımız bize bile yetmiyor. Üstüne üstlük kesintiler bir alo demekle başlıyor. ” dedi.
“SAĞLIK HİZMETLERİNDEN GEREĞİ GİBİ YARARLANAMIYORUZ”
Önal, doktorun ve devletin görevinin hastaya bakmak olduğunu, ayak bastı parası gibi hastaneye girdiğinizde muayene ücreti, ilaç katkı payı, reçete parası, tahliller gibi bir çok kesintilerin yapıldığını belirterek; “Bu durumda başta biz emekliler olmak üzere toplumun büyük bir kesimi sağlık hizmetlerinden gereği gibi yararlanamıyoruz. Biz emekliler olarak diyoruz ki, tüm Türkiye’de bugün imza kampanyası başlatarak, sağlıktaki bu kesintilerin kaldırılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

(KUDRET CAN)

Share

BENZER HABERLER