logo

11 Kasım 2017
Genel

BİOPHİLİA SANATSEVERLERLE BULUŞTU

“Biophilia” isimli resim sergisi Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’nde açıldı.
Diş Hekimi Burçin Deniz’in eserlerinden oluşan “Biophilia” isimli resim sergisinin açılışını Aydın Valisi Ömer Faruk Güler gerçekleştirdi.
Biophilia’nın tanımını canlı ve yaşamda olan şeyler tarafından cezbedilme takıntısı olarak açıklayan Diş Hekimi Burçin Deniz; “Biophilia, doğada canlı olarak bulunan varlıkların sadece nefes aldıkları için birbirleriyle iletişim halinde ve bir arada olduğunu savunan bir kuram. Oradan yola çıkarak bu resimleri yaptım. İnsanların duygularının aslında zaten var olduğunu, farklı şekillerde doğada yansımalarının olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.
GÜNAY: “ÇOK İLGİNÇ BİR SERGİ”
“Biophila” isimle resim sergisinin açılış kurdelasını kesen Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay ise sergiyi çok ilginç bulduğunu ifade ederek; “Benim bugüne kadar rastlamadığım düşünce tarzında resimler yapmış. Kendisi resim konusunda eğitim almış birisi değil, diş hekimi. O nedenle sergiyi çok ilginç buldum.” dedi.
Diş Hekimi Burçin Deniz’in “Biophilia” resim sergisinin tüm Aydınlı sanatsever için 17 Kasım 2017 Cuma gününe kadar ziyarete açık kalacağı belirtildi.
(KUDRET CAN)

Share

BENZER HABERLER