logo

15 Temmuz 2013

Vali Al, SBS Şampiyonu Söke’li Lara’yı Ağırladı

Aydın Valisi Kerem Al, SBS’de tam puan alarak Türkiye ve Aydın birincisi olan Söke Vakıf Bank ilköğretim öğrencisi Lara Özden’i makamında ağırladı.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, Vakıf Bank İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Öztürk, Lara’nın anne ve babası Gülcem-Sadettin Özden ile erkek kardeşi Yiğit, Lara'yı yalnız bırakmadı.

SBS'de Türkiye birincisi olan Lara’yı altın takarak ödüllendiren Vali Al, "Lara’nın başarılarının devamının geleceğine inancımız sonsuz. Bizi böyle gururlandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah istediği yerlere gelir ve bizi gururlandırmaya devam eder. Ayrıca öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz. Aydın eğitimde başarı kazanmış bir ildir ve bir daha böyle olduğunu kanıtlamıştır. Bu başarıda tesadüf olmasa gerektir. Bu başarıda Lara’nın ferdi başarısı kadar okulundaki düzen ve eğitimin de katkısı inkar edilemez. Lara bundan sonraki şampiyonlar için de rol model olacak” dedi.

SBS'de 16 Türkiye birincisi arasında yer alan Lara Özden'de, hedefleri arasında Galatasaray Lisesi ve Fen Liselerinin olduğunu söyledi. Lara, doktor veya mühendis olmak istediğini ifade eden Lara, sınava hazırlanacak öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: “Belli bir plan belirlemek büyük ölçüde başarıyı yakalamak demektir. Düzenli çalışmanın yanında kitap okumak da başarıyı beraberinde getiriyor. Bir de fazla enerjiyi atabilecek bir etkinlikte bulunulabilirse başarının kapılarını aralamış olurlar”

Lara’nın Babası Sadettin Özden ise, kızının başarısıyla gururlandıklarını ifade ederek, “Mutluyuz, gururlandık. Aydın ve Söke için hayırlı olsun. Kızımın başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Lara’nın kardeşi Yiğit’in satranç turnuvalarında şampiyonlukları olduğunu öğrenen Vali Kerem Al, satranç şampiyonuna hodri meydan dedi. Kıran kırana geçen mücadelede Vali Al ve Yiğit iki defa berabere kalarak yenişemedi.

(İHA)

Share