logo

15 Haziran 2013

Üniversiteliler Pilav Gününde Bir Araya Geldi

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde (İİBF) pilav günü düzenlendi.

Üniversiten tüm mezunların davet edildiği etkinlikte 300 kişiye pilav dağıtılırken, üniversite öğrencileri ve akademisyenler DJ eşliğinde eğlendiler. Nazilli İİBF Dekanı Prof. Dr. Ertuğrul Acartürk, bu etkinliğin öğrencilerin kariyer planlamalarını olumlu şekilde etkileyeceğini savundu.

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsabeyli Yerleşkesi’nde düzenlenen etkinliğe, Dekan Prof. Dr. Ertuğrul Acartürk, öğretim görevlileri, mezun öğrencilerle, üniversiteden bu yıl mezun olan öğrenciler katıldı. Dekan Prof. Dr. Ertuğrul Acartürk, etkinlik sırasında eski öğrencilerle, bu yıl mezun olan öğrencilerin kaynaşmasını sağladıklarına dikkat çekerek, “Yeni mezunlarımız gelecek planlamalarında dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda çalışan mezunlardan tavsiyeler aldılar. Üniversitemizde edindikleri birlik ve beraberliği ilerleyen zamanlarda da devam ettirme imkana sahip oldular” dedi.

Pilav ikramımın ardından düzenlenen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Dekan Prof. Dr. Ertuğrul Acartürk burada yaptığı konuşmada, ülkenin zor bir süreç yaşadığını ve bu süreçte hassas olunması gerektiğini hatırlattı. Konuşmasında ülkenin geleceğinin karakterli ve çalışkan nesillere endeksli olduğunu ve bu bilinçle bulunulan her ortamda doğru işler yapmanın önemini ifade eden Prof. Dr. Acartürk, katılımcılara teşekkür ederek ilerleyen yıllarda katılımın daha yüksek olmasını beklediklerini söyledi. Törende, bazı öğretim görevlileri de konuşma yaptı.

(İHA)

Share