logo

26 Kasım 2007

Protokol üyeleri yurtta kalan üniversite öğrencilerine ziyaret etti

Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde yüksek öğrenim gören ve yeni yurtlarına taşınan üniversite öğrencilerine ziyaret eden ilçe protokolü öğrencilerin sorunlarını dinledi. Adalet ve Kalkınma Partisi (K Parti Aydın Milletvekili) Ahmet Ertürk, İlçe Kaymakamı Caner Yıldız ve Belediye Başkanı Aytekin Kaplan Nazilli Kredi Yurtlar Kurumunu ziyaret ederek öğrencilerle görüşüp sorunlarını dinlediler. Öğrenciler protokol üyelerinin yakın ilgisinden oldukça memnun kaldılar.
Nazilli’de bulunan eski Kredi Yurtlar Kurumu binasının depreme dayanıksız olması nedeniyle yeni açılan yurt binasına taşınan öğrenciler yaşadıkları sorunları yetkililere ilettiler. Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Kaymakam Caner Yıldız , İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Ertürk’ü öğrencilerle birlikte Yurt Müdürü Hayrettin Özcan ile Denizli Kredi Yurtlar Bölge Müdürü Ahmet Sağtekin karşıladı.
Kaymakam Caner Yıldız yaptığı açıklamada � Eski Yurt binasının depreme dayanıksız olduğu için biz de bu yeni binayı kiralayarak yurda dönüştürdük. Tabi ki binamız yeni ve bir takım eksiklikler olacaktır. Bunlar da zamanla giderilecektir� dedi.
Kredi Yurtlar Kurumu Denizli Bölge Müdürü Ahmet Sağtekin öğrencilerin sorunlarını dinleyerek öğrencilerden de yurt içinde kapalı alanlarda sigara içmelerinden dolayı şikayetçi oldu.
Öğrenciler adına konuşan Hüseyin Yıldırım ise yeni taşındıkları yurt binasına alışmaya çalıştıklarını belirterek �Şu anda yurdumuzda bahçe, tuvalet, asansör çamaşır yıkama sorunlarımız var. Bu sorunların çözülmesini istiyoruz� dedi.
AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk ise �Nazilli Belediyesi’nden Sümer Kampusunun yakınında bulunan bir yere yurt yapmak için yer istedik. Ancak bize yurt yapılması için yer verilmedi. Bize şehir dışında yer vermek istediler. Bizler de öğrencilerimizi düşünerek bunu kabul etmedik. Şimdi İsabeyli Kampusu yakınına bin kişilik bir yurt yapılacak� dedi.
Ertürk, ayrıca öğrencilerin kavgacı ortamlardan uzak durmasını ve halkla iç içe yaşamasını istedi.

(İHA)

Share