logo

10 Ağustos 2007

Özel Başak Koleji Türkiye’nin sayılı okullarına öğrenciler vererek zirvedeki yerini korudu

Özel Başak Koleji 03.08.2007 tarihinde açıklanan 2006 – 2007 OKS 1. yerleştirme sonucunda Yedi öğrencisini Fen Liselerine, bir öğrencisini Galatasaray Lisesine, geri kalan öğrencilerini de Anadolu Liselerine, yine sınavla öğrenci alan Robert Koleji ve Amerikan Koleji gibi okullara yerleştirerek, başarısının tesadüfi olmadığını bu yıl da kanıtladı.
Özel Başak Koleji Ölçme Değerlendirme Birimi sorumlusu, Müdür Yardımcısı Kazım Arabacıoğlu yaptığı açıklamada :’’ Okulumuz kendi bünyesinde Ölçme Değerlendirme Biriminde öğrencilerin bilgi düzeylerini periyodik olarak ölçüp değerlendirdiklerini, hata ve yanlışlarını anında giderdiklerini böylece öğrencilerin performanslarını en üst düzeye çıkarma gayret ve çabası içinde olduklarını’’ belirtti. ‘’OKS ye giren öğrencilerinin 1. yerleştirme sonucunda Yüzde Doksan Başarı oranı yakaladığını, yapılan Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavlarında 5. Sınıflarda ve 8. sınıflarda il birinciliği olduğunu ayrıca il de ilk Elli içerisinde sekiz öğrencilerinin yer aldığını’’ söyledi.
Başarı grafiği her geçen yıl yükselen Özel Başak Koleji aldığı sonuçlarıyla mutlu ve gururludur. Bu gurur ve mutluluğu tüm kadromuzla,öğrencilerimizle, velilerimizle paylaştığımızı Aydınımıza duyurur. Tüm emeği geçenlerimize teşekkür ederiz.
(Derleme)

Share