logo

17 Haziran 2013

Nazillili Fenerbahçeliler Ege Bölge Turnuvası’na Katılıyor

Nazilli Fenerbahçe Futbol Okulu’na kayıtlı 110 genç sporcu, 15-22 Haziran tarihleri arasında İzmir’in Torbalı ilçesinde yapılan Ege Bölge Turnuvası’na katılıyor.

Torbalı Şehir Stadı’nda yapılan turnuvaya İzmir’den Üçyol, Gaziemir, Buca, Bornova, Karşıyaka ve Torbalı ilçelerinin yanı sıra Afyonkarahisar, Antalya, Bandırma, Bursa, Edremit ve Nazilli’den 990 futbol okulu öğrencisi ter döküyor.

Nazilli Fenerbahçe Futbol Okulu Teknik Sorumlusu Süleyman Kabasakal yaptığı açıklamada, Ege Bölge Turnuvası’na 110 sporcuyla katıldıklarını söyledi. 6 aylık kısa bir dönem içerisinde çok ciddi sporcu sayısına ulaştıklarını belirten Kabasakal, “7-14 yaş arasında futbol okulumuzda çok yetenekli sporcularımız bulunuyor. Bu turnuva sporcularımız için vitrin olacak. Fenerbahçe alt yapı antrenörlerinin de bulunacağı turnuvada sporcularımızla ilgili periyodik raporlarımızı sunacağız. Fenerbahçe’nin bu tür organizasyonları yapmasının nedeni, geleceğin takımlarını küçük yaş gruplarından itibaren oluşturmaktır” dedi.

NAZİLLİ FENERSPOR KURULACAK

Fenerbahçe Futbol Okulu olarak Nazilli’de kulüpleşmeye gittiklerini belirten Süleyman Kabasakal, şunları söyledi: “Biz bünyemizde bulunan sporculardan oluşturduğumuz takımlarla müsabaka tecrübelerini ve özgüvenlerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu nedenle gelecek yıl küçük yaş gruplarında Nazilli Fenerspor olarak müsabakalara katılacağız. Her yetenekli sporcunun futbol öğrenimini eğitim yönünden bilinçli ve doğru yerlerde alması gerekiyor. Yetenekli genç sporcularımızı en iyi şekilde eğiterek, Türk Sporu’na ve Fenerbahçemize kazandırmak temel hedefimizdir”

 

(İHA)

Share