logo

09 Ekim 2007

Minik öğrencilerin sinema sevinci

Nazilli’de kurulan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı ilk Anaokulu olan Özel Yunuslar Anaokulu’nda öğrenim gören 13 öğrenci öğretmenleri ile birlikte sinema heyecanı yaşadılar.
Okul Müdürü Selma Akkan ve öğretmenleri nezaretinde Belediye Kültür Merkezindeki sinemaya giden minik öğrenciler, önce sinemanın nasıl bir şey olduğunu öğrendiler. Sinema Makinisti tarafından bilgilendirilen öğrenciler daha sonra öğretmenleri ile birlikte animasyon türü çizgi filmi izlediler. Film boyunca gülmekten kendilerini alamayan minik öğrenciler öğretmenlerine bundan sonra tüm derslerin sinemada işlenmesini istediler.
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Yunuslar Anaokulu Müdürü Selma Akkan yaptığı açıklamada ?Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak Nazilli’de açılan ilk Anaokulu olmanın sevincini yaşıyoruz. Bir ay önce faaliyete geçen okulumuzda kaliteli eğitimin her türlü gereğini yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her biri kendi alanında profesyonel, uzman kadromuz ile her yaş gruplar için ayrı sınıflarda eğitime başladık. Okulumuzda farklı olarak çoklu zeka kuramı dikkate alınarak montessori eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimizin sosyal yönden gelişimine destek olmak için de zaman zaman uygulamalı eğitim amacıyla değişik aktivitelere götürmekteyiz. Bunlardan biri olan sinemayı tanıma ve izleme konularında çocuklarımızı hem eğlendirdik hem de eğlenirken bilgilendirdik? dedi.

(İHA)

Share