logo

10 Ekim 2007

Kuşadası’nda 5 yıl önce oturulamaz raporu verilen okul, güçlendirilip yeniden açıldı

Kuşadası’nda 2002 yılında oturulamaz raporu verilmesi nedeniyle tahliye edilen Türkmen Mahallesi’ndeki Rahime Bilici İlköğretim Okulu 5 yıl sonra yeniden eğitime hizmet vermeye başladı.
Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkan, 2002 yılında tahliye edilerek öğrencileri Atatürk İlköğretim Okulu’na taşınan eğitim kurumunun güçlendirilmesi için geçen yıl başlatılan çalışmaların tamamlanarak, okulun bu eğitim yılıyla birlikte hizmete girdiğini söyledi. Okulun baştan sona yenilendiğini kaydeden Türkkan, ? Okulumuzu güçlendirme projesini hayırsever Muhittin Bilici üstlendi. Proje ise Hasan Önder tarafından hayata geçirildi. Bunun yanında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müz tarafından iç donanım ve mefruşat ihalesi yapıldı. 12 derslikten oluşan Rahime Bilici İlköğretim Okulu’nda 1 ana sınıfı ve bir adet de özel eğitim sınıfı var. 24 kişilik sınıflardan oluşan okulda, tüm sınıflarda akıllı tahta ve projeksiyon cihazı bulunuyor? dedi.
Bu arada, tahliye edildikten 5 yıl sonra hizmete giren Kuşadası Rahime Bilici İlköğretim Okulu’nun yeniden eğitime kazandırılması kaktı sağlayan hayırseverler Muhittin Bilici ve Hasan Önder, plaket ile ödüllendirildi. Düzenlenen törenle plaketlerini Bilici ve Önder’e sunan Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan, her iki hayırsevere de katkılarından dolayı teşekkür etti.

(İHA)

Share