logo

20 Eylül 2007

Hayırseverlerden eğitime katkı

Aydın’ın Sultanhisar ilçesi Eskihisar köyünde devlet-vatandaş işbirliği ile yapılan ilköğretim okulunun ek binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Açılışa Aydın Valisi Mustafa Malay, MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Sultanhisar Kaymakamı Orhan Mardinli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Turan, işadamı Şefik Çerçioğlu, Eskihisar köy muhtarı Adnan Eygi, öğrenciler ve köy halkı katıldı.
Açılışta konuşan Eskihisar köy muhtarı Adnan Eygi, okulun devlet-vatandaş iş birliği ile 11 Ekim 2004’te temeli atıldığını ve 300 bin YTL ‘ye mal olduğunu belirterek “Bunun 220 bin YTL’si devletten 32 bin 500YTL’si köy halkından 32.500YTL’si hayırsever işadamı Şefik Çerçioğlu tarafından karşılandı. Okulun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Turan, ilçede 250 öğretmen ve 3 bin 500 öğrenci ile ders başı yapıldığını belirterek bundan sonra köydeki öğrencilerin kendi köylerinde eğitim göreceğini söyledi.
En büyük yatırımın eğitme ve insana yapılan yatırım olduğunu belirten Aydın Valisi Mustafa Malay herkesin eğitime destek vermesini istedi. Törende okulun yapımında en büyük desteği veren Şefik Çerçioğlu’na plaket verildi. Daha sonra okulun açılışı gerçekleştiren protokol üyeleri sınıfları dolaştı.

(İHA)

Share